Bajern sanja „Ušati pehar“ za spas sezone, Nojer rekorder

Champions League 17. apr 202419:56 > 23:39 0 komentara
Jozua Kimih
Alexander Hassenstein/Getty Images

Fudbaleri Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona zahvaljujući pobedi nad Arsenalom u drugoj utakmici dvomeča četvrtfinala rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Jozua Kimih u u 63. minutu, a Tuhelovi izabranici su prošli dalje ukupnim rezultatom 3:2.

REAKCIJE POSLE UTAKMICA

Naćo: Mi smo Real Madrid; Belingem: Mentalitet

Arteta: Bili smo veoma blizu polufinalu uprkos dugoj pauzi

Kejn: Kopali smo, želimo trofej Lige šampiona

Posle ujednačenog prvog poluvremena u kom je viđena kvalitetna igra, ali su prilike i opasni napadi bili prava retkost, Bajern je bio nadmoćniji rival u nastavku.

POVEZANO:

Dvojica veoma adaptivnih stratega su još jednom pokazali koliki su perfekcionisti – Tuhel je pokušao da zaustavi Bukaja Saku uparivši Gerera i Mazrauija na levom boku, dok se Arteta uglavnom oslanjao na presing i Martinelijeve prodore kako bi pretio protivniku.

Istakli su se golmani – prvo u dva navrata David Raja, a potom više puta Nojer i na odmor se otišlo bez golova.

U 49. minutu je Bajern pripretio – Kimih je uputio centaršut ka Gorecki, a on udarcem glavom uzdrmao prečku. Tek nekoliko sekundi je prošlo kada je lopta ponovo bila na okviru Arsenalovog gola – Gererov udarac je do stative skrenuo Saliba, ali su Tobdžije imale sreće i ostalo je 0:0.

Poveo je Bajern 14 minuta kasnije – Gerero je uputio loptu u peterac rivala, a nakon monumentalnog trka potpuno sam je pred Raju izbio Kimih i matirao ga udarcem glavom.

Imali su domaći šansi i da dupliraju prednost, ali su napravili i nekoliko kikseva koje Arsenal nije kaznio. Najbolju priliku imao je Gabrijel Žezus posle greške Kima, ali je bio iskosa i šutirao neprecizno.

Ostalo je 1:0 i ostalo je još šanse za Bajern da spase inače (blago rečeno) razočaravajuću sezonu, dok će Arsenal posle eliminacije iz Lige šampiona pokušati da se domogne titule u Premijer ligi.

Kapiten Bavaraca Manuel Nojer postao je rekorder po broju utamica na kojima nije primio gol u kontinentalnom takmičenju. Ovo je bila 58. takva za čuvenog golmana, koji je veliki deo posla i sam odradio sprečivši Arsenal da povede iz šansi u prvom poluvremenu, pogotovo one u kojima se našao Martineli.