Champions League 29. mar 202320:38 1 komentar
Barselona, žene
David Ramos/Getty Images

Prvi polufinalista Lige šampiona za žene je Barselona koja je bila bolja od Rome i u drugum meču četvrtfinala. Za Barselonu je ovo peto vezano polufinale Lige šampiona u nizu.

Nakon pobede 1:0 na Olimpiku, u sredu je Barselona slavila na Nou Kampu pred oko 50.000 navijača rezultatom 5:1.

Od prvog minuta je Barselona počela sa napadima. Zarobljena je Roma bila u svom kaznenom prostoru prvih šest- sedam minuta nakon čega je uspela da bar malo pokaže zube vučice u dva kontranapada. To je otškrinulo vrata Barsi koja dolazi do vođstva u 11. minutu.

Nakon kornera je lopta stigla do Asisat Ošoale na liniji peterca, a ona, iako ometana, savršeno šalje loptu do ivice kaznenog prostora, tačno na nogu Fridolini Rolfo. Iako igračica odbrane, Rolfo je postigla drugi gol u Ligi šampiona ove sezone, a bila je heroj i minulog vikenda kada je pred punim Nou Kampom u 90. minutu donela pobedu u El Klasiku.

Kao da nema dva gola ukupne prednosti, Barselona je nastavila da napada. Roma je tek na momente uspevala da se oslobodi pritiska i pređe na drugu polovinu terena, ali to joj nije donosilo ništa.

Igrao se 33. minut kada je Rolfo proigrala Mariju Mapi Leon, a ona perfektnim udarcem iskosa sa leve strane, sa dvadesetak metara tera Kameliju Cesar na paradu, tek da ovaj gol bude još lepši.

I u nastavku prvog dela ista slika. Nizali su se napadi Barselone i to donosi i treći gol domaćima u drugom minutu nadoknade. Karolin Hansen je ubacila loptu pred gol, a Rolfo drugi put na utakmici trese mrežu.

Tek što je utakmica nastavljena, Aitana Bonmati probija po desnoj strani, šalje loptu na peterac, a Ošoala rutinski trese mrežu – 4:0! Prekiunula je tako golgeterski post najbolji strelac Barselone svih vremena.

U 56. minutu sve je pretilo da se pretvori u potpunu katastrofu Rome. Lepu akciju je izvela Barselona, a Patrisija Gvijaro nakon kornera glavom šalje loptu iza leđa Cesar koja je u prvom meču imala devet odbrana, ali u Barseloni je kapitulirala već peti put.

Utučena je bila Roma, ali se nije potpuno predala pa je konačno došla i do gola. Anamarija Serturini postigla je veoma lep gol sa ivice kaznenog prostora, malo sa desne strane.

Malo kao da se sve umirilo nakon čak šest golova za sat vremena, ali Barselona i dalje nije odustajala od visokog presinga, kontrolisala je meč na Rominoj polovini terena, a gošće su tek povremeno uspevale da naprave poneki izlet pred gol gotovo pa besposlene Sandre Panos.

Mladi trener Barselone, Đonatan Giraldez iskoristio je prilike da zameni sve glavne aktere utakmice, a navijači su umeli itekako da prepoznaju da je to poziv da ih pozdrave.

U poslednjih nekoliko minuta Cesar je uspela da u dva navrata sačuva mrežu na sjajan način, pa je od saigračica čak dobila i čestitke za odbranu. Prvo je ležeći na travi na ivici kaznenog prostora uspela da raščisti gužvu ispred gola, a zatim je nakon sjajnog šuta izbliza fenomenalno odbranila pokušaj Gejse.

Barselona će se za finale boriti protiv Arsenala koji je, nakon poraza 0:1 u prvom meču, u drugom savladao i izbacio Bajern (2:0). Prvi mečevi polufinala se igraju 22. i 23. aprila, a finaliste ćemo konačno dobiti 29. i 30. aprila.