Čelsi slavio u Salcburgu uz golčinu Kovačića

Champions League 25. okt 202220:44 1 komentar
Mateo Kovačić
REUTERS/Leonhard Foeger

Londonski Čelsi obezbedio je plasman u osminu finala Lige šampiona pobedom u Salcburgu protiv Red Bula 2:1. Sevilja je pobedom nad Kopenhagenom 3:0 obezbedila nastavak evropske sezone u Ligi Evrope.

Posle poraza u Zagrebu i remija na Stamford Bridžu sa Red Bulom, Čelsi je sa Gremom Poterom vezao tri uzastopne pobede i kolo pre kraja grupne faze obezbedio plasman u osminu finala Lige šampiona. Pride, ukoliko Dinamo ne pobedi Milan na svom terenu, biće obezbeđeno i prvo mesto pred završni okršaj sa Dinamom u Londonu.

Sjajno veče Čelsija najavio je Mateo Kovačić. Reprezentativac Hrvatske postigao je feonomenalan gol u 23. minutu i doveo Plavce u vođstvo.

Do poluvremena nije bilo golova, a praktično čim je počeo drugi deo usledio je odgovor. U 49. minutu Adamu je doneo izjednačenje timu koji jedini u grupi nije pretrpeo poraz. Ipak, u 64. minutu sjajna akcija Pulišića i Kaija Haverca, a Nemac je postigao takođe veoma lep, ispostaviće se pobedonosni gol, i naneo Austrijancima prvi poraz. Šansu da domaćoj ekipi donese bod propustio je reprezentativac Srbije Strahinja Pavlović, koji je odigrao svih 90 minuta.

U Grupi G karte su podeljene. Mesta u osmini finala praktično su rezervisana za Mančester Siti i Borusiju iz Dortmunda, pa je duel na Sančes Pishuanu između Sevilje i Kopenhagena odlučivao o trećoj poziciji i proleću u Ligi Evrope. Sevilja, za koju su svih 90 minuta odigrali reprezentativci Srbije Gudelj i Dmitrović, je opravdala ulogu favorita.

Tek u 61. minutu En Nesiri je probio bravu Danaca. A onda je domaćin sve rešio u finišu meča. U 88. minutu Isko je duplirao prednost, a konačan rezultat postavio je Montiel u drugom minutu nadoknade.