Čelsi u penal drami srušio šampiona Evrope

Champions League 31. mar 20230:17 0 komentara
Čelsi, žene
Mike Hewitt/Getty Images

Dobili smo i drugi par polufinala Lige šampiona za žene - Volfsburg će se za mesto u finalu boriti protiv Čelsija. U sredu su mesto u polufinalu izborile fudbalerke Arsenala i Barselone.

Čelsi – Lion 1:2, penalima 4:3

Čelsi je do polufinala došao na najduži i najteži način – preko branioca titule i najtrofejnije ženske ekipe u Ligi šampiona Liona, kroz produžetke i penale.

Nisu kalkulisali ni Čelsi ni Lion. I već od početka meča su se na obe strane nizale dobre prilike. Možda je Čelsi delovao ozbiljnije i bliže postizanju gola nakon par minuta početne nervoze koju Lion nije uspeo da iskoristi da nadoknadi gol zaostatka.

U nastavku Lion dolazi do željenog cilja.

Venesa Žiles pogodila je za 1:0 u 77. minutu nakon niza prilika i pokušaja na obe strane. Ispostaviće se da je to uvelo meč u produžetak.

Ada Hegberg, koja se vratila na teren posle skoro godinu dana ulaskom na početku drugog poluvremena, pokazala je odmah koliko znači ekipi i asistirala Debric da donese Lionu vođstvo.

Do 128. minuta izgledalo je da je Lion uspeo da preokrene stvari u svoju korist, međutim Čelsi je dobio penal, veoma moguće i lošom procenom sudije nakon što Loren Džejms pala pored Bešo.
Sudija je prvo pokazala da se igra nastavi, iz VAR sobe su je pozvali da proveri, nakon čega je promenila odluku. Moren Mjelde uvela je duel u penal seriju. Od prekršaja u trećem minutu nadoknade do realozacije penala proteklo je čak pet minuta.

A u oenal seriji heroj je bila golman Čelsija An-Katrin Berger sa dve odbrane.

Srpska reprezentativka Jelena Čanković nije ulazila u igru za Čelsi.

Volfsburg – Pari Sen Žermen 1:1 (2:1)

Volfsburg, žene
Maja Hitij/Getty Images

Volfsburg je pre nedelju dana slavio u Parizu 1:0, a u meč na svom terenu ušao je malo drugačije. Dozvolio je Volfsburg Parižankama da napadaju tokom prvog dela prvog poluvremena, a gošće su zatresle mrežu nakon samo 11. minuta. Ipak, gol Kadidiatu Dijani poništen je zbog ofsajda nakon VAR intervencije.

A onda je Volfsburg rešio da je vreme da malo promeša karte. Iz prvog udarca na gol Nemice dolaze do prednosti. Sjajno je sa sredine terena loptu povukla Aleks Pop, odigrala kratak pas sa Felisitas Rauš, nastavila da se kreće napred, sačekala povratni pas i sa ivice kaznenog prostora poslala loptu u mrežu.

Samo nekoliko minuta kasnije imala je Pop još jednu sjajnu šansu, ali je sjajno odbranila iskusna Sara Buhadi koja je do kraja meča upisala četiri odbrane dok je sjajan Pop promašila dva zicera, uključujući i pogođenu stativu sa samo par metara od gola.

Pari Sen Žermen je došao do izjednačenja u 30. minutu, Dijani je ovoga puta sve sjajno uradila i vratila svoj tim u igru. Ipak, za nju je meč završen na poluvremenu jer je dva puta pala na isto rame i očigledno je doživela ozbiljniju povredu.

Nekoliko zaista sjajnih prilika na obe strane beležimo do kraja meča, ali kako promene rezultata nije bilo, Volfsburg je taj koji će igrati u polufinalu – nemačkom klubu ovo je osmo polufinale Lige šampiona. Samo je Lion igrao više (12).

Prvi polufinalni mečevi na programu su 22. i 23. juna, a revanši su 29. i 30.