Dinamo bez goriva za Šerif, Salcburg i Šahtjor u LŠ

Champions League 25. avg 202122:51 > 23:37 11 komentara
Luka Ivanušec
Jurij Kodrun/Getty Images

Fudbaleri Dinama iz Zagreba nisu uspeli da nadoknade zaostatak za Šerifom iz prvog meča kvalifikacija za Ligu šampiona. Na "Maksimiru" je bilo 0:0, tako da Šerif ide u Ligu šampiona po prvi put u istoriji. Tamo će biti i austrijski Salcburg, dok su Monako i Šahtjor igrali produžetke. Na kraju je ukrajinski tim prošao dalje jer je bilo 2:2 posle 120 minuta igre.

Dinamo nije uspeo da nadoknadi minus tri iz Moldavije. Ostalo je bez golova u Zagrebu, a „modri“ nisu uspeli ni da naprave mnogo ozbiljnih prilika. Imali su incijativu, mnogo veći posed i četiri puta više šuteva ka golu protivnika. Ipak iz šest šuteva u okvir gola ni jedan nije završio u mreži moldavske ekipe.

U četvrtom minutu je Šerif imao dobru šansu da preko Sebastijana Tila zapečati ovaj dvomeč. On je pogodio stativu iz jednog šuta iz kaznenog prostora. Tri minuta kasnije je Bruno Petković zapretio kada je šutirao glavom, ali je odbranio Jorgos Atansijadis. Isti golman je još jednom briljirao u 87. minutu. Opet je šutirao Petković i to iz kaznenog prostora, ali ga je zaustavio grčki golman. Inače Dinamo je i dao jedan gol u 77. minutu ali je on poništen jer je u ofsajdu bio Mislav Orsić.

Salcburg je protiv Brendbija završio posao već posle deset minuta. Austrijanci su vodili tada već 2:0, a ukupno 4:1. Golove u Danskoj su dali Sesko u četvrtom i Aronson u 10. minutu. Makso je smanjio na 2:1 u 62. minutu ali to je bilo daleko od dovoljnog za preokret.

Monako i Šahtjor posle 90 minuta nisu odlučili ko ide u Ligu šampiona. U Ukrajini je Monako vodio u prvom poluvremenu 2:0. Oba gola je dao Visam Ben Jeder i to u 18. i 39. minutu. Tako je Monako vodio 2:1 u ukupnom rezultatu jer je ukrajinski klub imao pobedu 1:0 iz prvog meča.

Jedan gol koji je trebao Šahtjoru da dođe do egala je postigao Marlos i to u 74. minutu. U 114. minutu je Agilar postigao autogol kojim je tim iz Donjecka došao do 2:2 i gola koji ga šalje u Ligu šampiona.