Efikasni Ajaks: Tadić pakuje, Ale pogađa, Berghuis oba

Champions League 28. sep 202120:38 > 20:48 2 komentara
Ajax Amsterdam's Dusan Tadic in action with Besiktas' Valentin Rosier Ajaks
REUTERS/Eva Plevier

Fudbaleri Ajaksa ostvarili su pobedu u prvom meču drugog kola grupne faze Lige šampiona igranom u utorak.

Ajaks je na „Johan Krojf Areni“ u Amsterdamu savladao turskog prvaka tim Bešiktaša rezultatom 2:0.

Kopljanici su poveli u 17. minutu kad je srpski reprezentativac Dušan Tadić asistirao, a gol postigao Stiven Berghuis.

Holanđanin je bio strelac i u prvom kolu kad je Ajaks u Lisabonu ubedljivo savladao domaći Sporting (5:1), a sad se istakao i kao paker. U 43. minutu je centrirao, a Sebastijen Ale kolenom savladao golmana gostiju.

To je bio već peti pogodak reprezentativca Obale Slonovače u njegovom drugom meču u Ligi šampiona čime je ušao u istoriju elitnog klupskog takmičenja.

Mogao je Ale da se proslavi protiv Bešiktaša baš kao i u prvom susretu protiv Sportinga kad je postigao čak četiri gola. Ovog puta ga je dva puta idealno uposlio kapiten Tadić, ali je visoki napadač u tim situacijama bio neprecizan.

Ajaks je u svakom slučaju nastavio sa efikasnom igrom. Postigao je bar gol na svakoj od devet utakmica od početka sezone u svim takmičenjima.