Champions League 3. jun 202317:57 1 komentar
Barselona
Reuters/Piroschka Van De Wouw

Fudbalerke Barselone osvojile su u subotu drugu titulu u Ligi šampiona.

Nakon velikog preokreta, Barselona je u finalu savladala Volfsburg i pobedu koja joj je donela zvanje šampiona Evrope upisala rezultatom 3:2 (0:2).

Veliko finale počelo je za Volfsburg na najbolji mogući način.

Isticao je drugi minut meča kada je Eva Pajor nemačkom timu donela prednost.

A onda u 37. minutu novi šok za Barselonu i 2:0. Pajor je ovoga puta bila u ulozi asistenta, Aleks Pop je bila egzekutor.

Nekoliko dobrih prilika na obe strane, uz ova dva gola, videli smo tokom prvih 45 minuta, a onda na startu drugog dela meča hladan tuš za Volfsburg,

U manje od dva minuta, dva sjajna individualna gola Patrisije Guijaro za izjednačenje 2:2.

U 70. minutu Barselona dolazi do potpunog preokreta. Fridolina Rolfo je bila heroj za svoju ekipu.

Dominirala je Barselona u ovom meču. Imala 26 šuteva ka golu rivala, u odnosu na sedam Volfsburga. Čak sedam u okvir gola, uz tri odbrane sjajne Sandre Panos.

Videli smo u finišu meča na terenu i najbolju fudbalerku sveta, tek oporavljenu Alesiju Putaljas, tek da apetiti do poslednjeg mesta punog stadiona PSV u Ajndhovenu budu zadovoljeni.

Za Barselonu je ovo treći pehar ove sezone. Nakon osvojenog Superkupa Španije i titule šampiona.