Golubice na korak od grupne faze Lige šampiona!

Champions League 9. sep 202319:22 0 komentara
ŽFK Spartak Subotica, Instagram

Fudbalerke Spartaka upisale su i drugu pobedu u prvoj fazi kvalifikacija za Ligu šampiona i tako se primakle na korak grupnoj fazi!

U finalu pretkvalifikacionog turnira u Danskoj Spartak je pobedio favorizovani KuPS rezultatom 2:1. I to nakon preokreta.

Ova pobeda je šampionkama Srbije donela plasman u poslednju rundu kvalifikacija za koju će rivala dobiti nakon žreba.

Odigrao je Spartak sjajan meč. Posebno je bila dobra reakcija nakon primljenog gola jer su Finkinje povele već u trećem minutu golom Kroger.

Mlada Doris Boaduva bila je heroj svog tima.

Prvo je u 11. minutu pogodila za izjednačenje, da bi u 63. minutu donela Subotičankama preokret i veliki trijumf.

U poslednjih desetak minuta Spartak je igrao sa deset igračica jer je isključena Mekenzi En Langdok.