Spektakl na Etihadu, pobeda Sitija 4:3

Champions League 26. apr 202222:54 > 23:04 10 komentara
Mančester Siti Real Madrid
Reuters/Lee Smith

U prvom polufinalnom meču Lige šampiona Mančester Siti je na Etihadu savladao madridski Real 4:3.

Fenomenalan fudbal je viđen na Etihadu. Kakav i dolikuje ovoj fazi takmičenja. Mančester Siti i Real Madrid odigrali su najbolji meč Lige šampiona ove sezone, a tek je prva polovina dvomeča.

Siti je diktirao dešavanja. Bolje je počeo i već posle dva minuta poveo. Sjajno je na Marezovu loptu reagovao Kevin de Brujne koji je glavom matirao Tiba Kurtou. U 10. minutu bilo je 2:0, a strelac je bio sve bolji Gabrijel Žezus.

Uspeo je od tada Real da se stabilizuje i kao rezultat toga došao je gol Karima Benzeme u 33. minutu. Rezultatom 2:1 otišlo se na veliki odmor, a u drugom poluvremenu obe ekipe su izašle spuštenog garda.

Dva puta je Siti dolazio do dva gola prednosti. Prvo u 53. minutu preko Fodena, ali je maltene u sledećem napadu Vinisijus Žunior prelepim golom odgovorio. Potom je Bernardo Silva u 74. doneo ponovo dva gola. Ali ta prednost je trajala do 81. minuta, kada je Laport igrao rukom u šesnaestercu, a penal sigurno realizovao Benzema. I na kraju postavio konačnih i spektakularnih 4:3.

Mančester Siti
Sofascore

Revanš se igra u Madridu za osam dana.

Tok meča:

3′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Početak iz snova za Mančester Siti. Odlična akcije i centaršut Rijada Mareza, koju kruniše Kevin de Brujne pogotkom glavom za 1:0.

11′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Nastavlja Siti da melje. Već je 2:0. Ovog puta je De Brujne asistent a Žezus strelac i pokazao da se nalazi u sjajnoj formi.

33′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Real se vraća. Strelac je, a ko drugi do Karim Benzema, koji je ovog puta dobro ispratio centaršut Ferlana Mendija. Siti vodi 2:1.

36′ Velika nevolja za Siti. Stons se povredio i Pep Gvardiola je u igu uveo Fernandinja.

Poluvreme. Mančester Siti vodi 2:1, ali utisak je da Real može biti zadovoljniji rezultatom. Kako je krenuo Siti u prvih 10 minuta delovalo je da će da zgromi protivnika. Vodio je 2:0 golovima De Brujnea i Žezusa. Ipak, u 33. minutu nezaustaljivi Karim Benzema trese mrežu Edersona i donosi Madriđanima sasvim pristojan rezultat.

46′ Problemi i u zadnjoj liniji Reala. Alaba ostaje u svlačionici umesto njega je na terenu Fernandes.

53′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Siti ponovo ima dva gola razlike. Fernandinjo koji je ušao u igru odlično je proigrao Fodena, koji savladava Kurtou.

55′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Pokazao je Vinisijus Žunior kakav je majstor. Sjajna solo akcija i prelep udarac i Real je ponovo vraćen u igru.

74′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Mančester Siti je zapeo da ima bar dva gola pred madridski revanš. Ovog puta je sjajno šutirao i pogodio leve rašlje Bernardo Silva.

81′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Ovaj Real odbija da „umre.“ Taman kada deluje da je Siti na pragu da ga dotuče, ekipa Karla Anćelotija se vraća. Ovog puta je pomogao Emerik Laport, koji je igrao rukom u šesnaestercu. Sudija je dosudio jedanaesterac, a siguran egzekutor bio je Karim Benzema.