Novi šok za Juve, Siti i PSŽ preokrenuli, Čelsiju samo bod

Juventus' Dusan Vlahovic in action with Benfica's Nicolas Otamendi Champions League - Group H - Juventus v Benfica
REUTERS/Massimo Pinca

Nekoliko neočekivanih rezultata dogodilo se u mečevima drugog kola Lige šampiona igranim u sredu veče. Najveće svakako u Torinu...

Liga šampiona

Nakon prvih poluvremena golova je bilo samo na dve od sedam utakmica, ukupno četiri pogotka. Kako su krenula druga poluvremena, krenuli su i golovi…

Juventus je još jednom razočarao svoje navijače ove sezone. Poveo u Torinu protiv Benfike, ali su Portugalci uspeli da preokrenu rezultat. Arkadijuš Milik je već u četvrtom minutu udarcem glavom nakon centaršuta Paredesa savladao golmana gostiju Vlahodimosa. Međutim, Žoao Mario iz penala (skrivio tinejdžer Mireti) u finišu prvog poluvremena i David Neres početkom drugog šokirali su publiku na Alijanc stadionu.

Dušan Vlahović je u 83. minutu uspeo da izjednači, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda. Veliku šansu propustio je i Brazilac Bremer, rezultat se više nije menjao.

Pored Vlahovića u startnoj postavi Juventusa biio je i drugi srpski reprezentativac Filip Kostić.

Action Images via Reuters/Paul Childs (Rahim Sterling i Amar Dedić)

Treći srpski reprezentativac Strahinja Pavlović gostovao je na Stamford Bridžu sa ekipom Salcburga.

Na klupi domaćeg tima debitovao je dojučerašnji menadžer Brajtona Grem Poter umesto smenjenog Tomasa Tuhela. Mučio se njegov novi tim protiv šampiona Austrije. Poveo je na startu drugog poluvremena golom Rahima Sterlinga, ali je 15 minuta pre kraja meča izjednačio Noa Okafor.

Mančester Siti Borusija Borussia Dortmund's Jude Bellingham celebrates scoring their first goal with Anthony ModesteChampions League - Group G - Manchester City v Borussia Dortmund
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Preokret je viđen na Etihadu gde je stigla Borusija Dortmund, a dočekao je njen dojučerašnji igrač Erling Holand. Nakon prvih 45 minuta bez golova, poveli su gosti iz Nemačke pogotkom Belingema nakon centarušta kapitena Marka Rojsa.

Najpre je u 80. minutu Izjednačio pravom „bombom“ defanzivac „Građana“ Džon Stouns u 80, a onda četiri minuta kasnije Holand akrobatski u stilu Johana Krojfa savladao dojučerašnje saigrače – 2:1!

To je na devet utakmica za Siti njegov 13. pogodak u sezoni, treći u Ligi šampiona.

Mančester Siti Holand Manchester City's Erling Braut Haaland scores their second goal  Champions League - Group G - Manchester City v Borussia Dortmund
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff (Holand postiže gol u stilu Johana Krojfa za 2:1)

Pari Sen Žermen je gubio u Haifi od Zvezdinog „dželata“ Makabija, ali su Mesi, Embape (na asistenciju Mesija) i Nejmar uspeli da preokrenu rezultat – 1:3.

Izraelci nemaju nijedan bod iz prve dve utakmice, ali su prijatno iznenadili hrabrom igrom protiv Parižana. Sad im predstoje dva meča sa još jednim velikim rivalom Juventusom, koji je takođe ostao bez bodova ns startu takmičenja, ali potpuno neočekivano za razliku od Makabija.

PSŽ Mesi Paris St Germain's Lionel Messi in action with Maccabi Haifa's Sean Goldberg Champions League - Group H - Maccabi Haifa v Paris St Germain
REUTERS/Nir Elias

Uzbudljivo je bilo i na Ajbroksu gde su se sastali Rendžers i Napoli. U 55. minutu defanzivac škotskog tima Amerikanac Džejms Sends skrivio je penal i dobio drugi žuti odnosno crveni karton.

Pjotr Zielinski je izveo kazneni udarac, golman Mekgregor je odbranio njegov šut, Politano je pritrčao i zatresao mrežu Rendžersa. Međutim, VAR je ustanovio da je Politano pre vremena ušao u 16 metara. Španski sudija Antonio Mateu ponovio je penal, ali je fantastični 40-godišnji Alan Mekgregor ponovo odbranio šut poljskom internacionalca.

Ipak, u 68. minutu dosuđen je novi penal za Napolitance nakon što je Bornu Barišića lopta pogodila u ruku. Ovog puta je Mateo Politano uspeo da savlada Mekgregora – 0:1.

Do kraka meča Italijani su slomili rivala i naneli mu težak poraz pred njegovim navijačima u Glazgovu – 0:3.

Real Madrid's Federico Valverde celebrates scoring their first goal Champions League - Group F - Real Madrid v RB Leipzig
REUTERS/Susana Vera (Radost Federika Valverdea)

Real je u Madridu tek u 80. minutu uspeo da probije odbranu RB Lajpciga. Ispromašivali su se „kraljevići“ pre nego što je Urugvajac Federiko Valverde na efktan način savladao odbranu gostiju. Konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi vremena postavio je „levicom“ Marko Asensio – 2:0.

Jedino je meč u Kopenhagenu završen bez golova. U timu Sevilje bili su srpski reprezentativci golman Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj.

Ranije tokom dana odigrane su još dve utakmice, Milan je kao domaćin bio bolji od Dinama iz Zagreba, dok su Šahtjor i Seltik odigrali nerešeno.

Rezultati i strelci mečeva odigranih u sredu: Rendžers – Napoli 0:3 (Politano 68 penal, Raspadori 85, Endombele 90+1. Crveni karton: Sends 56), Čelsi – Salcburg 1:1 (Steling 48 – Okafor 75), Real Madrid – RB Lajpcig 2:0 (Valverde 80, Marko Asensio 90+1), Mančester Siti – Borusija Dortmund 2:1 (Stouns 80, Haland 84 – Belingem 56), Kopenhagen – Sevilja 0:0, Juventus – Benfika 1:2 (Milik 4 – Žoao Mario 43 penal, Neres 55), Makabi Haifa – PSŽ 1:3 (Šeri 24 – Mesi 37, Embape 69, Nejmar 88). Milan – Dinamo Zagreb 3:1 (Žiru 45 penal, Saelemaekers 47, Pobega 77 – Oršić 56), Šahtjor – Seltik 1:1 (Mudrik 29 – Bondarenko autogol 10).