Rendžers nadoknadio 2:0 i došao do plej-ofa

Champions League 9. avg 202223:04 > 23:08 0 komentara
Rendžers
Steve Welsh/Guliver Image

Poznati su svi učesnici plej-ofa za Ligu šampiona. Benfika je protiv Mitjilenda ostvarila dvostruku pobedu, slavivši u Danskoj 3:1. Istovetnim rezultatom u gostima slavio je Karabag protiv Ferencvaroša i izborio plej-of. Veliki podvig ostvario je Rendžers koji je u Glazgovu anulirao poraz od 2:0 protiv belgijskog Rojal Uniona i slavio na Ajbroksu 3:0. Prolaz u plej-of obezbedili su posle produžetaka PSV i Dinamo iz Kijeva.

Iako neiskusni na ovom nivou, Belgijanci su prilično sigurno delovali u prvom poluvremenu na Ajbroksu. Dobro su se branili, veoma umešno.

Kada se mislilo da će zadržati mirnu mrežu na poluvremenu i praktično odraditi pola posla, dogodio se šok. U 45. minutu sviran je penal za Rendžers a precizan sa bele tačke bio je Tavernije.

Škoti su na poluvreme otišli sa minimalnom prednošću, ali u stvarnosti, otišli su sa maksimalnom verom da mogu do preokreta. I ispostavilo se da su bili u pravu.

U 58. minutu hrvatski interancionalac Antonio Čolak anulirao je prednost Belgijanaca iz prvog meča. Tada je bilo jasno da je gostima ušla voda u uši i samo se čekao na stadionu treći gol.

I dočekali su ga. U 79. minutu još jedan Hrvat Borna Barišić asistirao je Tilmanu, koji je zatresao mrežu i doveo Rendžerse u vođstvo u ukupnom rezultatu. Do kraja je ostalo 3:0 i velika radost Policajaca, koji su došli do plej-ofa.

A tamo ih čeka PSV. Filipsovci su u Ajndhovenu slavili 3:2 protiv Monaka, posle produžetka. Posle 1:1 iz Kneževine jasno je bilo da je sve otvoreno u revanšu. Vodio je domaćin od 21. minuta golom Vermana.

To vođstvo bilo je na snazi do 58. minuta kada je Maripan doneo izjednačenje. U 70. minutu Ben Jeder donosi preokret i vođstvo Monaka 2:1. Bio je Monako na samo par minuta od plej-ofa, ali je Gutijeres u 89. minutu doneo produžetak. A u njemu jedini gol, gol vredan pobede postigao je Luk de Jong.

Benfika je i drugi put savladala Mitjilend. Ovog puta u Danskoj bilo je 3:1 i izborila dvomeč u plej-ofu protiv kijevskog Dinama. Ukrajinski tim je branio 1:0 iz prvog meča u Gracu protiv Šturma. Austrijanci su uspeli da pobede istovetnim rezultatom i izbore produžetak. Međutim, gosti su sačuvali više energije i u dodatnih 30 minuta postigli dva gola za overu prolaza.

Posle 1:1 u Azerbejdžanu Karabag je slavio u gostima u Budimpešti protiv Ferencvaroša 3:1. Na taj način zakazao je okršaj u plej-ofu protiv Viktorije Plzenj.