Senzacija upotpunjena: Olimpijakos osvojio Ligu mladih

Olimpijakos
Milos Bicanski/Getty Images

Omladinci Olimpijakosa upotpunili su senzacionalni put do finala i osvojili UEFA Ligu mladih pobedom protiv Milana u Nionu. Rezultat je bio ubedljiv, ali je došao za svega šest minuta, 3:0.

Krunu Olimpijakosove titule, šlag na torti stavio je Bakulas fenomenalnim „makazicama“ u 66. minutu kada je postavio konačnih 3:0.

Prvo poluvreme je bilo sadržajno, a u 19. minutu je Papakanelos imao odličnu priliku da dovede Olimpijakos u vođstvo, međutim, promašio je. Imao je i Milan nekoliko dobrih šansi, mreže su ipak mirovale u prvih 45 minuta.

Drugo poluvreme je počelo mirno, a onda je usledilo neverovatnih šest minuta u kojima se odlučio šampion. Prvo je sa bele tačke Muzakitis pogodio, samo minut kasnije je Papakanelos odlično iskoristio prostor i provukao loptu pored čuvara mreže Milana.

Tu nije bio kraj, pošto je Bakulas postavio konačan rezultat u 66. minutu fantastičnom završnicom. Ovo je bila prva titula Lige mladih za grčki klub.

Olimpijakos je započeo put u stazi šampiona države. U prvom kolu su savladali Leće 6:2, a potom su bili ubedljivi protiv Gabale sa 7:0. Usledila je nokaut faza, a u prvoj rundi je grčki klub posle penal serije izbacio Inter, potom Lans posle produžetaka, dok su se u četvrtfinalu sastali sa minhenskim Bajernom i slavili 3:1. U polufinalu su savldali Nant tri dana pre finalne utakmice posle penala.