Debakl Reala, Siti slavio sa 4:0 i zakazao finale sa Interom

Champions League 17. maj 202320:43 > 22:57 8 komentara
REUTERS/Carl Recine ( Mančester Siti - Real Madrid: Bernardo Silva postiže vodeći gol, Tibo Kurtoa nemoćan) Manchester City's Bernardo Silva scores their first goal Champions League - Semi Final - Second Leg - Manchester City v Real Madrid
REUTERS/Carl Recine ( Mančester Siti - Real Madrid: Bernardo Silva postiže vodeći gol, Tibo Kurtoa nemoćan)

Rapsodija Pepa Gvardiole i njegovih Građana! Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u finale Lige šampiona pošto su u revanš meču polufinala potpuno nadigrali i ubedljivo savladali prvaka Evrope, tim Real Madrida.

Liga šampiona

Utakmica na stadionu Etihad završena je rezultatom 4:0 za Građane. Dvostruki strelac u prvom poluvremenu bio je Bernardo Silva (23, 37), golove u nastavku meča postigli su Eder Militao (autogol) u 76. i Hulijan Alvarez u 90+1. minutu.

Po svemu prikazanom rezultat je mogao da bude i ubedljiviji u korist Mančester Sitija. Tim Pepa Gvardiole potpuno je nagirao indisponiran sastav Real Madrida. Izabranici Karla Anćelotija bili su neprepoznatljivi. Sa izuzetkom golmana Tiba Kurtoe, sa nekoliko odličnih intervencija sprečio je ubedljiviji poraz prvaka Evrope, koji je ovih porazom predao krunu.

Ponovo su defanzivci Reala uspeli da zaustave najopasnijeg napadača Sitija, mladog Norvežanina Erlinga Holanda (pogodio prečku u drugom poluvremenu), najviše zahvaljujući belgijskom golmanu, ali su zato bili nemočni pred omalenim Bernardom Silvom. Omaleni Portugalac postigao je dva gola i bio junak u timu Pepa Gvardiole.

Potpun revanš Sitija za prošlu sezonu i nesrećnu eliminaciju u polufinalu. Tada je Real do 90. minuta gubio sa 1:0 (prvi meč takođe bio 1:0 za Siti), ali je do kraja utakmice postigao tri gola i eliminisao engleski tim!

Mančester Siti će u finalu 10. juna u Istanbulu igrati protiv Intera, koji je u utorak ponovo bio bolji od gradskog rivala Milana i zaslužeo se plasirao u prvo finale još od 2010. godine kada je stigao do titule pobedom nad Bajernom.

- Pep Gvardiola Pep Guardiola, Manager of Manchester City, celebrates after their sides fourth goal during the UEFA Champions League semi-final second leg match between Manchester City FC and Real Madrid at Etihad Stadium on May 17, 2023 in Manchester, England. Manchester City FC v Real Madrid: Semi-Final Second Leg - UEFA Champions League
(Photo by Michael Regan/Getty Images) – Pep Gvardiola
(Čestitke boljem: Karlo Anćeloti i Pep Gvardiola) Real Madrid coach Carlo Ancelotti and Manchester City manager Pep Guardiola after the match Champions League - Semi Final - Second Leg - Manchester City v Real Madrid
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff (Čestitke boljem: Karlo Anćeloti i Pep Gvardiola)
(Photo by Michael Regan/Getty Images) - Mančester Siti - Real Madrid: Tibo Kurtoa brani šut Erlinga Holanda Erling Haaland of Manchester City has a shot saved by Thibaut Courtois of Real Madrid during the UEFA Champions League semi-final second leg match between Manchester City FC and Real Madrid at Etihad Stadium on May 17, 2023 in Manchester, England. Manchester City FC v Real Madrid: Semi-Final Second Leg - UEFA Champions League
(Photo by Michael Regan/Getty Images) – Mančester Siti – Real Madrid: Tibo Kurtoa brani šut Erlinga Holanda