Tragedija: Autogol Pavkova u 90. za 2:2 i slavlje Makabija

Champions League 23. avg 202219:52 > 23:21 56 komentara
zvezda-makabi--25694
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona pošto su u revanš meču plej-ofa za ulazak u grupnu fazu Lige šampiona igrali sa Makabijem nerešeno 2:2.

Izraelska ekipa pobedila je u prvoj utakmici kao domaćin sa 3:2 i stekla gol prednosti pred revanš, ali su se crveno-beli nadali da će uz huk navijača uspeti da nadoknade taj minus i na prepunom stadionu „Rajko Mitić“ obezbede plasman u najelitnije evropsko takmičenje.

Bili su blizu, a opet daleko. Odlično su počeli meč, vodili sa 2:0 golovima Pešića i Ivanića, imali još nekoliko odličnih prilika (stativa Kange), ali su najpre nesrećno primili gol u posledjnim trenucima prvom poluvremena i to pošto je prethodno Milan Borjan obranio jedanaesterac. Na žalost, minut kasnije savladan je sa velike udaljenosti.

Pokušala je Zvezda nešto više u drugom pouvremenu, ali je prikazala mnogo slabiju igru u odnosu na prvih 45 minuta, baš kao i u Haifi. Bilo je nekoliko prilika na obe strane, ali je vidljiv bio pad u igri, fudbalerima Zvezde je ponestalo snage, pa je sve ličilo da ćemo gledati produžetke. Na žalost, u 90. minutu Milan Pavkov je nakon jedne nabačene lopte nespretno reagovao i savladao imenjaka Borjana – 2:2.

To je rezultat koji vodi Izraelce u Ligu šampiona, a Crvena zvezda će za utehu igrati u grupnoj fazi Lige Evrope.

Na kraju, bez obzira na ovaj neuspeh, treba pohvaliti ambijent na stadionu Crvene zvezde. Publika je stvorila izvanrednu atmosferu, crveno i belu koreografiju, koja će se pamtiti, ali na žalost takav ambijent nije nagrađen lepšim završetkom meča.

Crvena zvezda – Makabi Haifa 2:2

Stadion: „Rajko Mitić“. Sudija: Entoni Tejlor (Engleska). Strelci: Pešić u 27. i Ivanić u 43. minutu za Crvenu zvezdu, a Sandgren u 45. i Pavkov u 90. minutu (autogol) za Makabi. Žuti kartoni: Kanga, Dragović, Rodić, Ivanić (Crvena zvezda), Sandgren, Haziza (Makabi).

Crvena zvezda: Borjan, Eraković, Dragović, Milunović, Rodić (od 84. Sanogo), Srnić, Kanga (od 53. Kangva), Ivanić, Bukari (od 84. Ibrahim), Katai, Pešić (od 78. Pavkov).

Rezerve: Popović, Stanković, Leković, Gobeljić, Sanogo, Kangva, Nikolić, Ben, Ibrahim, Mitrović, Ohi, Pavkov.

Makabi Haifa: Koen, Sandgren, Planić, Goldberg, Kornud, Lavi, Mohamed, Čeri (od 90. Geršon), Haziza, David (od 72. Acili), Pjero.