Promašaji ugasili san o Zvezdinom proleću u Evropi

Champions League 28. nov 202318:48 > 22:54 89 komentara
Crvena zvezda REUTERS/Denis Balibouse - Levin Blum slavi drugi gl za Jang Bojs BSC Young Boys' Lewin Blum celebrates scoring their second goal Champions League - Group G - BSC Young Boys v Red Star Belgrade
REUTERS/Denis Balibouse - Levin Blum slavi drugi gl za Jang Bojs

Fudbaleri Crvene zvezde porazom u Bernu izgubili su sve šanse za treće mesto u grupi i ostanak u Evropi na proleće. Tačno je da crveno-beli nisu imali sreće, ali očigledno ni dovoljno znanja da iskoriste brojne šanse i ostvare bolji rezultat protiv švajcarskog Jang Bojsa.

Jang Bojs - Zvezda

Utakmica petog kola Lige šampiona na Vandorf stadionu u Bernu završena je rezultatom 2:0.

Bo je to sedmi uzastopni poraz Crvene zvezde na gostujućim terenima u Evropi.

Tragedija je što su izabranici Baraka Bahara dobro počeli meč i u prvih šest minuta stvorili tri odlične prilike, dva puta Endiaje i jednom Bukari.

I kako to obično biva u fudbalu stigla je kazna. Švajcarci su poveli iz prve šanse, zapravo bio je to autogol mladog Koste Nedeljkovića koga je lopta pogodila, promenila pravac i završila iza leđa golmana Omrija Glazera.

U 24. minut najbolja šansa na utakmici: sjajna kontra Crvene zvezde, Osman Bukari je izašao sam ispred golmana Jang Bojsa, ali je dao prejak for i golman Raćioli je lako uhvatio loptu. Obrukao se u toj situaciji Zvezdin fudbaler.

I onda opet kazna: 29. minut – ovog puta strelac je Levin Blum, šutirao je kroz „šumu“ nogu fudbalera Crvene zvezde, Glazer nije stigao da reaguje – 2:0.

SofaScore

Pokušao je Barak Bahar na startu drugog poluvremana uvođenjem mladog Mijatovića umesto indisponiranog Endiaja, ušli su kasnije i Lučić, Kraso, Katai i Kanga, ali džaba…

Imao je u nastavku meča Mijatović tri odlične prilike, šansa se ukazala i Krasou, Hvang je u 57. minutu pogodio stativu, ušao je na kraju i Katai, pokušao da preokrene Zvezdinu sreću, ali lopta jednostavno nije htela u gol.

Kraj utakmice označio jer i kraj Zvezdinog sna o proleću u Evropi. Tamo će Mančester Siti i RB Lajpcig (u Ligu šampiona) i Jang Bojs (u Ligu Evrope).

Imaju i te kako za čim da žale fudbaleri srpskog šampiona, ali to će se vrlo brzo zaboraviti. Ostaje činjenica, a to je da su crveno-beli kolo pre kraja zakucani za poslednje mesto na tabeli Grupe G.

Zvezda će se posle meča sa Mančester Sitijem 13. decembra u Beogradu oprostiti od Evrope.

Jang Bojs – Crvena zvezda 2:0

Strelci: Kosta Nedeljković autogol 8, Levin Blum 29.

Stadion: Vankdorf u Bernu. Gledalaca: 32.000. Sudija: Dani Makeli (Holandija)

Jang Bojs: Raćopi – Blum, Kamara, Benito, Garsija – Maleš (46. Koli), Nijase, Monteiro (74. Čaiva) – Elija, Ugrinić, Nsame (74. Ganvula). Trener: Rafael Viki.

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Dragović, Điga, Rodić – Stamenić (59. Lučić), Mijailović (84. Katai) – Bukari, Hvan (90. Kanga), Ivanić (59. Kraso) – Endiaje (46. Mijatović). Trener: Barak Bahar.

Crvena zvezda BERN, SWITZERLAND - NOVEMBER 28: Crvena zvezda squad during the UEFA Champions League Group Stage match between BSC Youn