Budućnost grabi ka tituli, pobede Dečića i Sutjeske

Crna Gora 9. dec 202016:02 > 16:08 0 komentara
FK Budućnost

Kompletirano je 18. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Budućnost je bila bolja od Zete, Sutjeska je pobedila OFK Titograd, a slavili su Iskra, Dečić i Rudar.

Budućnost je nastavila da grabi ka odbrani trona. Izabranici Mladena Milinkovića ostvarili su osmu pobedu u nizu. Kao gosti pobedili su Zetu sa 2:0. Posle izjednačene igre u prvom poluvremenu, Budućnost je u nastavku bila bolja, a bolju igru je materijalizovala sa dve lopte u mreži rivala. Strelci su bili Dejan Zarubica i Igor Ivanović.

Sutjeska je u jednom od derbija, posle možda i najbolje partije u sezoni pobedila OFK Titograd sa 3:0. Nikšićani nisu imali milosti prema bivšem treneru Nikoli Rakojeviću sa kojim su osvojili dve titule i trofej u Kupu, a koji je tokom sezone preuzeo OFK Titograd, posle raskida saradnje sa Sutjeskom.

Centralna figura meča bio je Božo Marković koji je bio dvostruki strelac. Prvi gol je postigao sa bele tačke na samom početku utakmice, drugi na startu drugog poluvremena, a tačku na „i“, kada su Nikšićani u pitanju, stavio je Admir Adrović.

Zanimljiv je podatak da je Adrović, koji je stigao u Sutjesku kao najbolji golgeter u šampionatu Crne Gore, kao jedini momak koji je uspeo da postigne više od 100 golova, postigao tek prvi gol u dresu kluba iz Nikšića kada je šampionat u pitanju. Sada je na koti 103.

Dečić nastavlja sa zaista sjajnim partijama. U 18. kolu, izabranici Edisa Mulalića su posle velike borbe slavili protiv OFK Petrovca sa 1:0, a gol odluke je postigao Kristijan Vuljaj.

Fudbaleri Rudara iako suočeni sa velikim finansijskim problemima, uspeli su da naprave novi podvig. Izabranici Vuka Bogavca su u prošlom kolu pobedili Iskru u Danilovgradu sa 1:0, a istim rezultatom su slavili i protiv Podgorice na svom terenu.

Ulogu meč vinera, prigrabio je Danin Talović koji je u samoj završnici uspeo da sruši velikog favorita na papiru. Podsećanja radi, Talović je srušio i Iskru u Danilovgradu.

Pomenuta Iskra je uspela da se oporavi od poraza u duelu sa Rudarom, pa je kao gost pobedila Jezero iz Plava sa 2:0. Meč je odigran u Beranama, a golove za ekipu iz Danilovgrada, postigli su Bogdan Milić i Ivan Vuković. Oba gola su pala u drugom poluvremenu.

Tabela: Budućnost (-1) 43, Dečić 31, Sutjeska 27, Zeta 24, Podgorica 24, Jezero 22, Iskra 21, Rudar 19, OFK Titograd 17, OFK Petrovac (-1) 12.