Budućnost od 0:2 do 2:2 u Nikšiću, titula jako blizu

Crna Gora 29. apr 202321:58 0 komentara
FSCG

Fudbaleri Budućnosti bili su u jako teškoj poziciji kada je veliki derbi šampionata i 32. kola u pitanju. Sutjeska je vodila sa 2:0 na kraju prvog poluvremena, Budućnost je stigla do 2:2. Budućnost na četiri runde pre kraja ima tri boda više u odnosu na Sutjesku, bolja je u međusobnom skoru, tako da Nikšićanima zaista treba čudo kako bi odbranili tron.

Sutjeska je bukvalno letela na krilima Holanđanina Tajrona Konrada koji je bio nerešiva enigma za odbranu Budućnosti. Postigao je dva gola, mogao je još dva, ali nije bio dovoljno fokusiran. Mogla je i Budućnost do gola, ali je stativa spasila Nikšićane.

U nastavku, Budućnost je krenula na sve ili ništa i dobila praktično sve. Na 2:1 smanjio je Marko Simić posle greške defanzivaca Sutjeske, a veliko slavlje Podgoričanima doneo je Balša Sekulić u 82. minutu.

U samoj završnici Novica Eraković je imao zicer, imao je priliku da donese pobedu ekipi Sutjeske, ali je lopta završila tik pored stative. U završnici meča, brzom intervencijom sa klupe, redara i policije, zaustavljena je opšta tuča na terenu, sukob se nastavio i u svlačionicama posle meča, bilo je i navijača kojima je ulaz na utakmicu bio zabranjen……

FK Budućnost

U poslednjem meču 32. kola, Petrovac je pobedio Jezero iz Plava sa 1:0, a ulogu meč vinera prigrabio je Slobodan Babić u 86. minutu.