Kup CG: Sutjeska posle penala do trofeja!

Crna Gora 29. maj 202323:57 0 komentara
FSCG

Fudbaleri Sutjeske uspeli su posle sjajnog finala, posle utakmice koja ja trajala zbog loših vremenskih uslova više od tri sata, posle penala, da stignu do trofeja u Kupu. Nikšićani su slavili protiv Arsenala iz Tivta sa 5:4 (1:1).

Uslovi za igru nisu bili naklonjeni fudbalerima Sutjeske i Arsenala, jer je kiša padala čitavim tokom prvog poluvremena. Posle velike borbe za svaku loptu i pedalj terena, Sutjeka je povela posle prelepog gola iz slobodnog udarca u režiji francuskog internacionalca Oujdija Sahlija, u 28. minutu. Mreže su mirovala do kraja prvog poluvremena.

FSCG

Usledila je pauza od 15 minuta, pa još jedna, delovalo je da će utakmica biti prekinuta, a nastavljena 30. maja, međutim, kiša je stala, a doneta je odluka da se finale nastavi.

U nastavku meča, Arsenal iz Tivta je krenuo na sve ili ništa, imao je tri kolosalne prilike da stigne do izjednačenja. Golman Sutjeske, Suad Ličina je dobio duel jedan na jedan sa Todorovićem, a zatim ga je zajedno sa kompletnom ekipom spasila stativa posle pokušaja Muhovića, odnosno prečka posle pokušaja Rudovića.

FSCG

Vreme je radilo za Sutjesku, a nervoza se polako uvlačila u redove igrača iz Tivta, posebnu posle tri sjajne prilike koje su propustili. Međutim, u 85. minutu, Ćetko Manojlović je uspeo da pogodi za 1:1 posle pravog karambola u šesnaestercu Sutjeske.

Usledili su produžeci. Golova nije bilo, pa je usledio penal rulet. Rudović je šutirao preko gola, a Vučićev udarac je zaustavio Nikić. Bakić je doneo prednost Arsenalu, Matanović doneo izjednačenje. Muhović je šutirao preko gola, Marković je doneo prednost Nikšićanima. Ćelebić je bio siguran, Vuković takođe.

FSCG

Manojlović je doneo izjednačenje, a meč loptu je imao Sahli. Francuz je pogodio za veliko slavlje Nikšićana.