Petrovac slavio protiv Dečića, ide ka Evropi

Crna Gora 28. feb 202319:53 0 komentara
FSCG

Fudbaleri Petrovca, dobro su počeli drugi deo sezone. Na svom terenu su odigrali nerešeno sa ekipom Budućnosti, zatim su doživeli neočekivan poraz od Jedinstva, ali su se brzo iskupili, pa su u 22. kolu slavili protiv Dečića sa 2:1, nastavili su borbu za osvajanje trećeg mesta i plasman na evropsku scenu.

Petrovac je sjajno otvorio meč, pa je u režiji Nikole Zvrka i Danila Markovića, koji je pogodio spostvenu mrežu, dobio prvo poluvreme sa 2:0.

Dečić je posle poraza od Iskre na svom terenu, odnosno Budućnosti u gostima, nastojao je da stigne do pozitivnog rezultata. Nadu da ekipa iz Opštine Tuzi može do cilja, vratio je prelepim golom Danilo Pešukić na dvadesetak minuta pre kraja.

Na radost navijača Petrovca, a na žalost navijača Dečića, mreže su mirovale do kraja meča.

Sutjeska je pobedila Iskru sa 2:1, Arsenal iz Tivta i Mornar su odigrali utakmicu bez golova, dok su  mečevi između Jedinstva iz Bijelog Polja i Jezera iz Plava, odnosno Rudara iz Pljevalja i Budućnosti odloženi zbog loših vremenskih uslova u Crnoj Gori.