Preokret Kopenhagena za samo dva minuta

Claudio Villa, Getty Images Sport

U poslednjoj utakmici 20. kola Superlige Danske aktuelni šampion Kopenhagen savladao je posle neverovatnog preokreta Odense kod kuće 2:1 i na taj način održao korak za vodećim Mitilendom.

Kopenhagen je morao da dobije ovu utakmicu kako bi ostao na pristojnih četiri boda minusa, ali sve je krenulo po zlu za domaćina. Već u sedmom minutu Jakobsen je doveo u vođstvo Odense. Čekali su domaći navijači preokret, ali kako je vreme odmicalo polako su gubili veru. A onda se dogodio 80. minut i dosuđen je penal za domaćina. Odgovornost je uzeo Sotiriju, koji je ušao samo minut ranije i postigao izjednačujući gol. Samo dva minuta kasnije isti igrač pogađa za 2:1 i veliku radost domaćih. Uspeo je Kopenhagen da sačuva rezultat koji mu je doneo tri velika boda.

Sada Kopenhagen zaostaje za Mitilendom četiri boda i tako iskoristio kiks velikog rivala, koji je u ovom kolu pretrpeo tek drugi poraz ove sezone. Odenze je deveti sa 27 bodova, samo bod manje od šestog Orhusa, koji zauzima poslednje mesto koje vodi u plej-of.