Borba za opstanak: Silkeborg ubedljiv protiv Odensea

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Silkeborga deklasirali su Odense u 27. kolu danske Superlige, pošto su na svom terenu slavili sa 6:0.

Bio je to duel ekipa koje se bore za opstanak. Iako statistika kaže da su ekipe bile ujednačene kada je reč o šutevima i posedu lopte, domaći su bili konkretniji i daleko efikasniji.

Prvi gol na utakmici postigao je Žunior Brumado na 25. minutu, na asistenciju Valisa. Samo tri minuta kasnije i Valis se upisao u listu strelaca, pa je Silkeborg vodio sa 2:0 posle prvog dela utakmice.

Odmah po početku drugog poluvremena Žunior Brumado je povećao prednost domaćih na 3:0. Usledile su tri izmene trenera gostiju, ali se situacija na terenu nije promenila.

Madsen je pogodio za 4:0, Holten je povećao na 5:0, da bi konačni rezultat postavio Lind.

Sikeborg je i dalje poslednji na tabeli i preti mu relegacija.