Danska: Preokret Noršelana za prvu pobedu

Octavio Passos, Getty Images Sport

U poslednjoj utakmici trećeg kola Superlige Danske ekipa Noršelana pobedila je kao domaćin Lingbi 4:1.

Gosti iz Lingbija poveli su u finišu prvog poluvremena golom Kaspera Jogensena, koji je u 42. minutu iz drugog pokušaja matirao mladog golmana Petera Vindala.

Povezano

Međutim, u drugom poluvremenu usledila je prava kanonada domaćih fudbalera. Već u 50. minutu bilo je 1:1 pogotkom Urlika Jensena, a onda su mladi napadač iz Gane Kamal Sulemana sa dva gola u 54. i 80. minutu i Magnus Anderson u 76. minutu doneli potpun preokret i ubedljiv trijumf Noršelanu.

Nema sumnje da će 18-godišnji Sulemana vrlo brzo u neki veći klub…

Bila je to prva pobeda Noršelana u sezoni, koji sad ima četiri boda iz tri utakmice, dok je Lingbi ostao sa samo jednim bodom i zauzima pretposlednje mesto na tabeli.