Danska: Šampion u novu sezonu krenuo remijem

Sara Strandlund/EuroFootball/Getty Images

U nedelju su na programu bila četiri meča prvog kola danske Superlige, a pobede na otvaranju ostvarile su ekipe Viborga i Randersa, dok su bodove podelili Orhus i Brendbi, odnosno Kopenhagen i Olborg.

Brendbi je u Orhusu remizirao 1:1 (1:1). Strelac za domaće je bio Jon Dagur Torstejnson, dok je pogodak za „Momke iz Vestegnena“ postigao defanzivac Kevin Mensa. Srpski napadač Andrija Pavlović u igru je ušao za Brendbi, a nekadašnji vezista Crvene zvezde Milan Jevtović u finišu je zaigrao za Olborg. U narednom kolu Brendbi dočekuje Viborg.

Danska Superliga:

Upravo je Viborg rezultatom 2:1 (1:1) u gostima bio bolji od Noršelenda posle preokreta. Poveo je domaćin preko Olivera Antmana u 14. minutu, a izjednačio je Junes Bakiz u 41. minutu. Tri boda gostima pogotkom donosi Holanđanin Lars Kramer u 58. minutu.

Randers je u gostima pobedio Vejle 2:0, a strelci su bili Austrijanac Marvin Ego u 26. i napadač iz Sijera Leonea Alhadži Kamara u 32. minutu.

Kopenhagen je u prestonici remizirao sa Olborgom 2:2 (1:1). Vodili su gosti od 37. minuta golom Luke Pripa, a dva minuta kasnije izjednačio je Poljak Kamil Vilček. Kopenhagen je napravio preokret, vodio je od 47. minuta kada je Mohamed Darami dao gol, ali je bod za Olborg „izvukao“ Kasper Kusk u 69. minutu.