Gol Makarića, debakl Mitlijenda posle slavlja u Beogradu

Ostale lige - Fudbal 7. nov 202122:23 > 22:25 0 komentara
Milan Makarić, Olborg
Milan Makarić, Foto: Guliverimage/xGonzalesxPhoto BalazsxPopalx

Fudbaleri Orhusa ubedljivo su pobedili Mitjilend u 15. kolu danske Superlige rezultatom 3:0.

Domaća ekipa je neočekivano lako savladala lidera prvenstva i protivnika Crvene zvezde u grupnoj fazi Lige Evrope golovima Mortensena u 16, Andersona u 23. i Bundua u 41. minutu.

Orhus je zabeležio tek peti trijumf u sezoni i sa 19 bodova sedmi je u prvenstvu, dok Mitjilend na vrhu tabele ima pet bodova više od Kopenhagena, koji nije uspeo da iskoristi kiks lidera odigravši u gostima cbez golova sa Silkeborgom.

Olborg i Randers su pobedili bodove odigravši 1:1, a strelac za domaće bio je srpski napadač Milan Makarić već u prvom minutu. Doskorašnjem igraču Radnika iz Surdulice to je bio četvrti pogodak u 14 nečeva u elitnoj danskoj diviziji.

Olborg i Randers dele treću poziciju sa po 25 bodova.

Vejle je na svom stadionu savladao Sonderjiske 3:1, a Brondbi je pogotkom Frendrupa u 90+1. minutu došao do tri boda protiv Odensea.

Srpski internacionalac Andrija Pavlović je u 77. minutu zaigrao za Brondbi.