Kopenhagen dva koraka bliži vrhu

Klaeson Kopenhagen
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Pobedom nad Lingbijem (3:0), u 16. kolu šampionata, fudbaleri Kopenhagena iskoristili su remi drugoplasiranog Viborga i smanjili zaostak za dva boda.

Trijumf domaćina potpisali su Roni Bardghi (24), Haraldson (73) i Klaeson (77).

Viborg i Arhus igrali su 1:1. Gosti su poveli golom Mortensena, pred odlazak na odmor, u finišu meča odgovorio je Grot za remi.

Istovetnim rezultatom okončan je duel Odenzea i Brondbija. Žuto-plavi su poveli preko Ohija, u 33, izjednačio je Sabi u 83. minutu.

Gol Poulsena, s početka meča, nije bio dovoljan fudbalerima Olborga. Uzvratili su Tordarson u 71. i Matson u 79. minutu za pobedu Silkeborga od 2:1.

Viborg (29), Kopenhagen, Silkeborg (po 24) i Odenze (23), rasporedili su se od drugog do petog mesta. Poslednje tri pozicije zauzimaju Brondbi (21), Olborg (14) i Lingbi (5).