Kopenhagen i dalje neporažen, Makarić strelac za Olborg

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

U nedelju su se igrale tri utakmice u okviru šestog kola danske Superlige – Kopenhagen je pobedio Senderjiske, Viborg je bio bolji od Olborga, a Randers i Olborg su podelili bodove.

Kopenhagen je rezultatom 2:0 (0:0) bio bolji od Senderjiskea na domaćem terenu, a stelci za tim iz prestonice bili su Bil u 50. i Vind u 72. minutu.

Danska Superliga:

Plavo-beli posle šest utakmica imaju četiri pobede i poraz i sa 14 bodova su na drugom mestu sa bodom manje od lidera na tabeli Mitjilanda. U narednom kolu gostovaće Vejleu.

Randers je propustio priliku da dođe do vrha jer je kod kuće remizirao sa Olborgom 1:1 (1:1). Olborg je poveo golom doskrorašnjeg fudbalera Radnika iz Surdulice Milana Makarića, ali je ubrzo izjednačio Vito Hamershoj-Mistrati sa bele tačke.

Naredni rival Randersa biće Silkeborg u gostima.

Viborg je sa 2:0 (2:0) pobedio Orhus, a golove su postigli Bond iz penala u 16. i Said u 26. minutu.

Utakmice danske Superlige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.