Kopenhagenu derbi protiv šampiona

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

U derbiju četvrtog kola danske Superlige Kopenhagen je savladao kod kuće aktuelnog šampiona Brendbi 4:2.

Oba tima krenula su pomalo traljavo u novu sezonu. Brendbi još nije zabeležio pobedu, ali ni poraz već tri remija. Ni Kopenhagen nije izgubio utakmicu, ali je samo jednom pobedio.

Već u 12. minutu domaćin je poveo preko veoma raspoloženog Vinda. U 26. minutu gosti odgovaraju. Na 1:1 izjednačio je Berkit. Ipak, Kopenhagen je uspeo do poluvremena ponovo da povede i to preko Noholave u 35. minutu.

Rezultatom 2:1 otišlo se na poluvreme, ali praktično već na početku drugog dela u 47. minutu Rošted donosi novo izjednačenje. Od tada kreće velika borba, kao da su obe ekipe znale da će sledeći gol doneti konačnu prevagu. Tako je i bilo. U 69. minutu drugim golom Vind donosi novu prednost, ovog puta 3:2. Brendbi više nije imao odgovor, a konačnih 4:2 postavio je španski internacionalac Pep Bil.

Posle ove pobede Kopenhagen se popeo na treće mesto sa osam bodova, dva manje od lidera Randersa koji je pobedio minimalnim rezultatom Senderijske, a između njih je Mitjilend sa devet bodova. Brendbi je tek 10. sa tri boda.

U preostalom susretu dana Olborg je savladao Orhus 2:0.