Ex YU: Hajduk stao u Koprivnici, Tuzla Siti juri Zrinjski

Foto FK Borac Banjaluka

U nedelju su se nastavili nacionalni fudbalski šampionati u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i Sloveniji – Slaven Belupo je bio bolji od splitskog Hajduka, šampion Mura je ponovo izgubila u slovenačkoj Prvoj ligi, a pobede u Premijer ligi BiH ostvarili su drugoplasirani Tuzla Siti i trećeplasirani banjalučki Borac.

Povezano:

1. HNL

Samo jedan meč 14. kola hrvatskog šampionata igrao se u nedelju – Slaven Belupo je na domaćem terenu u Koprivnici rezultatom 3:2 (2:0) bio bolji od Hajduka iz Splita.

Hajduk sada u četiri poslednja kola ima po dva poraza i remija i na četvrtom je mestu tabele sa 21 bodom, šest manje uz meč više od lidera na tabeli Dinama. Slaven Belupo je deveti sa 10 bodova, a ovo im je bila druga pobeda u prvenstvu.

Poveli su gosti golovima Laušića i Krstanovića sa 2:0 već u 34. minutu, a Livaja je u 66. svojim osmim golom u sezoni doneo nadu Hajduku. Ipak, meč je rešio Mlinarić u 83. minutu povisivši na 3:1, a do kraja je poraz uspeo samo da ublaži Stipe Biuk.

U narednom kolu Hajduk dočekuje Dragovoljac, a Slaven Goricu.

Prva liga Slovenije

U slovenačkom prvenstvu u nedelju su se igrala dva meča 15. kola. U prvom je Celje na stadionu „Z’dežele“ rezultatom 1:0 (1:0) pobedilo aktuelnog prvaka Muru. Jedini gol dao je Tamar Svetlin u 25. minutu.

Celje posle treće pobede zaredom ima 21 bod, na petom je mestu i u sledećem kolu igra u gostima protiv Radomlja. Mura takođe ima 21 bod, a u sledećoj rundi dočekuje Domžale.

U drugom meču dana ekipa Domžala je na domaćem terenu remizirala 1:1 (0:1) sa Aluminijem. Gosti su poveli preko Bizjaka u 30, a konačnih 1:1 postavio je rezervista Jakupovič u 59. minutu. U redovima gostiju u sudijskoj nadoknadi vremena zamenjen je srpski napadač Armin Đerlek, koji je meč počeo kao starter.

Tim Domžala sakupio je 16, a poslednjeplasirani Aluminij 12 bodova.

Premijer liga BiH

U Premijer ligi Bosne i Hercegovine u nedelju su se igrala četiri meča 15. kola.

Tuzla Siti je na „Gradskom stadionu Tušanj“ rezultatom 4:0 (3:0) deklasirala trebinjski Leotar, a strelci za pobednika bili su Krpić, Džafić i Mehanović. Sulejman Krpić sada je treći strelac prvenstva sa osam golova.

Ekipa Husrefa Musemića druga je na tabeli sa 31 bodom – dva manje, uz meč više od lidera Zrinjskog. U narednom kolu gostuju Posušju. Leotar je u poslednja tri kola bez pobede, imaju 16 bodova i na osmom su mestu tabele.

Banjalučki Borac je rezultatom 3:0 (0:0) na domaćem terenu porazio Posušje. Strelci za tim Nemanje Miljanovića bili su Lukić, Moraitis i Vušurović. Borac je sada treći sa 23 boda, a sledeći protivnik biće im Zrinjski u gostima u derbiju narednog kola.

Radnik iz Bijeljine je kao gost u Mostaru pobedio rezultatom 2:1 (1:0) – golove za pobednika postigli su Hasukić u 30. i Sarić za pobedu u 87. minutu, dok je strelac za Velež bio Radovac u 84. minutu.

U poslednjem meču dana, u kojem je tuzlanska Sloboda gostovala Širokom Brijegu, nije bilo golova.