Holandija dominirala, a jedva pobedila!

EURO 16. jun 202416:50 > 16:53 1 komentar
Vaut Veghorst
Alex Livesey/Getty Images

Fudbalska reprezentacija Holandije trijumfalno je započela takmičenje na Evropskom prvenstvu. Selekcija Ronalda Kumana u nedelju je na hamburškom “Folksparkštadionu” pobedila Poljsku rezultatom 2:1 (1:1) pred 57 hiljada navijača, uglavnom obučenih u narandžasto.

„Oseti pobedu“

Posle ovog duela Holanđani imaju važna tri boda u D grupi, u kojoj još nastupaju Francuska i Austrija i u kojoj je jasno da će svaki gol određivati putnika u drugu fazu takmičenja.

Bio je to duel u kojem je Holandija bila nadmoćna, ali je do pobede došla tek u finišu i to posle preokreta. Od starta je bilo jasno da Poljaci, koji su igrali bez najboljeg igrača Roberta Levandovskog, u velikim problemima da zaustave napade Holandije.

Nizale su se na startu šanse Gakpa, Simonsa i Rejndersa, ali je povela Poljska u 16. minutu. Adam Buksa je bio najviši u skoki udarcem glavom doneo vođstvo svojoj reprezentaciji.

Tada Holandija kreće još silovitije, a u 29. minutu Kodi Gakpo pogađa posle asistencije Nejtana Akea. Do kraja poluvremena napadala je Holandija, a najbolje prilike propustili su Gakpo i Depaj. U sličnom maniru se nastavilo i u drugom poluvremenu, a delovalo je da će Poljaci možda i kazniti promašaje rivala. Ipak Kiviorov šut je zaustavio Verbruhen, a potom je u finišu čovek odluke bio rezervista Vaut Veghorst.

Samo dva minuta pošto je ušao u igru, Ake je proigrao Veghorsta, koji pogađa za prva tri boda Holandije na ovom turniru.

Duelu je prethodila i ružna najava, budući da je jedan navijač na ulicama severnonemačkog grada sekirom napao navijače Holandije. Ipak, policija ga je zaustavila, a morala je da koristi i municiju…

TOK MEČA MOGLI STE DA PRATITE U BLOGU UŽIVO NA NAŠEM SAJTU.