Rumunija „zaledila“ i ubedljivo pobedila Ukrajinu!

EURO 17. jun 202416:50 > 16:57 5 komentara
Nikolae Stanču
Shaun BotterillGetty Images

Krajnje neočekivan rezultat u prvoj utakmici četvrtog dana Evropskog prvenstva! Reprezentacija Rumunije je u Minhenu započela takmičenje u E grupi uspešnije nego što se iko nadao. Selekcija Edvarda Jordaneskua pobedila je Ukrajinu ubedljivim rezultatom 3:0 (1:0).

Ovim trijumfom Rumuni su se stavili u fantastičnu poziciju kada je plasman u drugu rundu u pitanju. Zanimljivo je da su pre ovog susreta Rumuni imali tek jednu pobedu u prethodnih 16 utakmica na Evropskom prvenstvu.

Povezano:

Na startu duela delovalo je da će rezultat biti potpuno drugačiji. Izabranici Sergeja Rebrova su bili ofanzivniji i pretili su u nekoliko navrata preko Mudrika, Dovbika, Cigankova, Sudakova

Međutim, sve je “presekao” fantastičan gol Nikolaea Stančua, kapitena Rumunije i veziste Damaka. Rumuni su do pozicije za šut došli posle velike greške golmana Andreja Lunjina, koji je pogrešno dodao na svojoj polovini.

Lopta je došla do Stančua, koji je odlično šutirao i postigao najlepši gol dosadašnjeg toka Evropskog prvenstva.

U drugom poluvremenu, Rumunija je samo potvrdila ogromne probleme Ukrajinaca. Novi lep gol Jordaneskuovi momci postižu u 53. minutu kada sa 25 metara pogađa Razvan Marin. Utisak je da je i ovog puta Lunjin, član madridskog Reala, mogao bolje da reaguje…

Samo četiri minuta posle toga, bilo je ogronih 3:0 za Rumuniju, a gol je posle Manove asistencije postigao Draguš.

Na kraju utakmice Rumunija je došla do veoma ubedljivog trijumfa, iako je imala loptu u svom posedu tokom samo 29% vremena. Čak 44 godine nismo videli takav slučaj na jedom velikom takmičenju – da tim pobedi sa tako niskim procentom poseda lopte.

Preostala dva tima u grupi su Belgija i Slovačka, koji se sastaju u ponedeljak od 18.00 u Frankfurtu.

Parovi drugog kola su sledeći: Slovačka – Ukrajina (petak, 21. jun od 15.00) i Belgija – Rumunija (subota, 22. jun od 21.00).

Sva dešavanja sa Evropskog prvenstva pratite u našoj sekciji BLOG UŽIVO.