Velika pobeda Slovačke na Euru, Belgijanci neprepoznatljivi

EURO 17. jun 202417:11 > 19:53 7 komentara
fudbalska reprezentacija Slovačke
AP Photo/Themba Hadebe via Guliver

Fudbalska reprezentacija Slovačke pobedom je otvorila Evropsko prvenstvo. I to pobedom protiv favorizovane Belgije u Frankfurtu rezultatom 1:0. Ovo je prva pobeda Slovačke na nekom velikom takmičenju.

Čovek odluke bio je Ivan Šranc u sedmom minutu, nakon što je Romelu Lukaku u uvodnih nekoliko minuta promašio dva zicera. Do kraja meča će Lukaku promašiti još sedam-osam čistih prilika, a gol će postići iz ofsajda i nakon igranja rukom Opende.

Lukaku je prvo zatresao mrežu u 56. minutu, iz ofsajda, a zatim u 86, ali je VAR utvrdio da je priliom dodavanja Lukas Openda igrao rukom!

Sasvim zasluženo su Slovaci Prvenstvo Evrope otvorili pobedom. Sa idejom, hrabro i disciplinovano – od prvog do poslednjeg minuta. I uz nekoliko sjajnih odbrana Martina Dubravke koji je imao odličnu utakmicu.

Istakao se u nekoliko navrata i njegov kolega na drugoj strani terena, Koen Kastels, ali to njegovom timu nije pomoglo za više od izbegnutog ubedljivijeg poraza.

De Brujne je bio usamljen u ekipi Belgije u kojoj su zakazali i Trosar i Lukaku i Belgijanci će šansu morati da traže u drugom meču.

U Grupi E je sada na čelu Rumunija nakon ubedljive pobede protiv Ukrajine, tri boda ima i Slovačka.

Belgija u drugom kolu, 22. juna, igra protiv Rumunije, Slovačka će na teren dan ranije protiv Ukrajinaca.