Holanđani opet ubedljivi, Poljaci slomili Turke u 90.

EURO 10. jun 202422:44 1 komentar
Virdžil Van Dajk (Holandija) Virgil van Dijk Fußball Länderspiel Niederlande - Island am 10.06.2024 im Feyenoord Stadium in Rotterdam Torjubel zum 2:0 durch Virgil v
Guliver - Virdžil Van Dajk (Holandija)

Večeras su Holandija, Poljska i Turska odigrali poslednje pripremne utakmice pred početak Evropskog šampionata u Nemačkoj.

Bliži se EURO 2024!

Na ovoj adresi možete pročitati pravila igre, registrovati tim, napraviti privatnu ligu, pozvati prijatelje da vam se pridruže, a najbolji će osvojiti nagrade. Neka Fantasy igre počnu!

Holandije je u Roterdamu savladala Island sa 4:0, dok je u Varšavi u duelu dva učesnika EURO 2024 uspešniji bio domaćin: Poljska – Turska 2:1.

Ranje tokom dana Češka je kao domaćin savladala Severnu Makedoniju sa 2:1 golom iz penala u 97. minutu.

EURO 2024

Holanđani su još jednom potvrdili dobru formu pošto su pre nekoliko dana na istom stadionu u egzibicionoj utakmici istim rezultatom savladali i Kanadu.

Rasterećeni Islanđani su nedavno šokirali Engleze na Vembliju i slavili sa 1:0, ali raspoloženim Lalama nisu uspeli da pariraju. Verovatno i zbog umora.

Poveli su izabranici Ronalda Kumana posle lepe akcije u 23. minutu: Ferman je poslao dugu loptu, Damfris je glavom prosledio do Ćavija Simonsa, a fudbaler bundesligaša RB Lajpciga postigao prvenac u narandžastom dresu.

Holandija Island Ćavi Simons dovodi Holandiju u vođstvo Netherlands player Xavi Simons scores the 1-0 Netherlands - Iceland friendly ROTTERDAM, 10-06-2024, Stadium de Kuip, Friendly match between Netherlands and Iceland. Netherlands player Xavi Simons s
Guliver – Ćavi Simons dovodi Holandiju u vođstvo

Na samom početku drugog poluvremena, u 49. minutu kapiten Virdžil Van Dajk je posle kornera i glavometa sa Nejtanom Akeom duplirao prednost. Njegov deveti gol u dresu Holandije, drugu u samo nekoliko dana pošto je bio strelac i protiv Kanađana.

U 79. minutu Donjel Malen je na dodavanje Memfisa Depaja postigao treći gol, a konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio je Vout Veghorst.

Holanđani prvu utakmicu na EURO 2024 igraju 16. juna u Hamburgu protiv Poljske, koja je takođe večeras slavila pobedu.

Na Narodnom stadionu u Varšavi povela je domaća selekcija u 12. minutu. Strelac je bio Karol Sviderski posle dodavanja Roberta Levandovskog i izvanredne lopte, koju je prethodno sa svoje polovine terena poslao defanzivac Jan Bednarek.

Međutim, tom prilikom Karol Sviderski se povredio i ubrzo napustio teren.

Pojlska Turska Karel Šviderski za 1:0 WARSZAWA 10.06.2024 MIEDZYNARODOWY MECZ TOWARZYSKI: POLSKA - TURCJA --- International Friendly, Länderspiel, Nationalman
Guliver – Karel Šviderski za 1:0

Turci su izjednačili u 77. minutu: Kenan Jildiz je proigrao Barisa Alpera Jilmaza, usledio je šut iz prve, lopta je zakačila jednog poljskog igrača i promenila smer taman toliko da golman Vojček Šćešnji nije mogao da reaguje – 1:1.

Turci su bili na pragu drugog remija u gostima nakon što su pre nekoliko dana igrali 0:0 u Italiji protiv aktuelnmog prvaka Evrope. Međutim, u 90. minutu Nikola Zalevski je posle sjajne individualne akcije doneo pobedu Poljskoj – 2:1.

Holandija – Island 4:0 (Simons 23, Van Dajk 49, Malen 79, Veghorst 90+3)

Poljska – Turska 2:1 (Sviderski 12, Zalevski 90 – Jilmaz 77)