Italijani slavili posle najlošije utakmice na Euru do sada

EURO 15. jun 202423:00 13 komentara
Italija
Lars Baron/Getty Images

Fudbaleri Italije su posle preorketa savladali reprezentaciju Albanije rezultatom 2:1 i uspešno započeli put ka odbrani titule na Evropskom prvenstvu.

Šokantno je počelo po Italijane. U 23. sekundi utakmice je Bajrami iskorstio grešku Dimarka i postigao najbrži gol u istoriji Evropskog prvenstva. Albanci su se odmah povukli iza lopte, a Italijanima nije bilo potrebno mnogo da se rezultatski vrate u utakmicu.

Oseti pobedu

Imala je Italija korner u 11. minutu meča, lopta je došla do Pelegrinija koji je uputio odličan centaršut i pronašao Bastonija na drugoj stativi koji je zakucao loptu u mrežu za izjednačenje. Samo pet minuta kasnije je Italija došla do potpunog preokreta. Nikolo Barela je iskoristio loše izbijenu loptu albanske odbrane i uputio fantastičan volej koji Strakoša nije mogao da odbrani.

Italija je potpuno preuzela inicijativu, Albanija je čekala priliku iz kontranapada, a u 33. minutu je Fratezi mogao da poveća prednost „Azura“, međutim, stativa se isprečila. Do kraja prvog poluvremena je i Skamaka mogao do gola u 40. minutu, Strakoša je bio na pravom mestu i odbranio je udarac napadača Atalante.

Drugo poluvreme bilo je usporeni snimak u odnosu na prvo. Na prvu dobru akciju čekalo se do 60. minuta kada je Skamaka odložio loptu do Kjeze, ali je fudbaler Juventusa gađao pored stative sa 16 metara. Italija je imala terensku inicijativu, ali nije mnogo toga uspela da napravi. Napadi su bili spori, bez prave ideje i bez želje da se napadne gol Albanije.

italija Albanija
Sofascore

Autsajder grupe je imao najbolju priliku u drugom poluvremenu preko Aslanija koji je u stilu Barele pokušao van šesnaesterca, ali je njegov udarac završio daleko od gola Donarume.

Italija je želela da „zatvori“ utakmicu već posle 65 minuta i to je lako moglo da im se obije o glavu. Manaj je bio u prilici u 90. minutu posle odlične duge lopte, ali je iz blizine promašio gol, dok je u poslednjem minutu Mitaj sa ruba šesanesterca poslao loptu preko prečke i Italija je ostvarila prvu pobedu, dosta neubedljivo.

Naredni meč „Azura“ biće za pet dana protiv Španije, dok će Albanija dan ranije igrati protiv reprezentacije Hrvatske.

Sve vesti sa Eura pronađite u posebnom lajv blogu.