Lunjinov košmarni dan: Ja sam kriv, izvinjavam se

EURO 17. jun 202419:20 1 komentar
Andrij Lunjin
Carl Recine/Getty Images

Rumunija je, pomalo i šokantno deklasirala reprezentaciju Ukrajine rezultatom 3:0 na startu Evropskog prvenstva.

Tragičar dana za Ukrajince bio je čuvar mreže Real Madrida, Andrej Lunjin. Očekivano je da će Ukrajina na pravi način otvoriti EURO, međutim, u 29. minutu je usledila prva velika greška Lunjina.

Ukrajinski golman je loše dodao loptu koja je došla do Denisa Mana, a igrač Parme je odložio do Stančua koji je fantastično pogodio za vođstvo Rumunije.

Nije ni drugo poluvreme bilo sjajnije za Lunjina, pošto je udarac Razvana Marina iz 53. minuta prošao ispod ruke ukrajinskog golmana.

Lunjin je posle utakmice uputio javno izvinjenje saigračima i naciji:

„Moja prva greška je promenila tok utakmice, već sam uputio izvinjenje. Veoma mi je žao zbog mojih saigrača, moja greška je zakomplikovala utakmicu“, rekao je Lunjin.

Ukrajina naredni meč igra za četiri dana protiv Slovačke, a pitanje je da li će na gol stati moždaGeorgi Buščan, ili Anatolij Trubin.