Maestralni Ranković odveo Srbiju u polufinale EP (VIDEO)

EURO 29. maj 202420:56 8 komentara

Srbija je u polufinalu Evropskog prvenstva za kadete (do 17 godina). Orlići su posle dosta uzbuđenja na stadionu „AEK arena“ u Larnaki savladali Austriju – 3:2.

Ekipa koju sa klupe predvodi Jovan Dajmanović u polufinalu će u nedelju igrati protiv boljeg iz sutrašnjeg polufinala, koje takođe u direktnom prenosu možete da gledate na kanalima Sport kluba, a sastaće se Portugal i Poljska.

Nije počelo dobro po Srbiju, Zabranski je sa polovine terena poslao loptu ka napadu, tamo je Adejunugure lako dobio duel sa Stojanovićem, ušao je u šesnaesterac i u 24. sekundi savladao je golmana Jovanovića – 0:1.

Srećom, usledio je ekspresan odgovor Orlića, u četvrtom minutu Maksimović je začeo akciju, Vasilić je petom maestralno proigrao Rankovića, koji je umakao čuvarima i rutinski savladao golmana Austije za izjednačenje – 1:1.

Srpski čuvar mreže Jovanović bio je odličan u 30. minutu, tada je sjajno odbranio udarac iz slobodnjaka Mušića sa 25 metara.

Kad se činilo da Austrija ima inicijativu, sevnula je kontra Srbije, Andrija Maksimović je u 45+1. minutu odlično proigrao Rankovića, koji je driblingom bacio čuvara na zemlju, a potom je naciljao izuzetno precizno, lopta se od stative odbila u gol Austrije – 2:1.

Dalo je to Orlićima krila, pa su u 55. minutu stekli i dva gola prednosti. Ponovo je to bila prelepa kontra, ovoga puta najbolji pojedinac meča Ranković je fantastično asistirao Cvetkoviću, koji je rutinski savladao Kurca – 3:1. Bio je ovo treći udrac na gol Srbije i treći pogodak na meču!

Mogla je Austrija u nekoliko navrata da smanji rezultat, najbliža je bila u 64. minutu, kad je Tazemeta šutirao iz okreta sa deset metara, ali prilično neprecizno. Ipak, uspela je Austrija konačno da se vrati u meč u 79. minutu, ponovo je nešto više prostora dobio Adejenugure, nije bila odbrana Srbije najbolje postavljena u tim trenucima, pa je prelepim udarcem savladan Jovanović – 3:2.