Nemci prvi u grupi, Mađari srušili Škote u 100. minutu!

EURO 23. jun 202423:02 17 komentara
AP Photo/Matthias Schrader

Luda je bil završnica u A grupi Prvenstva Evrope. Nemci su golom Filkruga u 92. minutu došli do 1:1 protiv Švajcarske i prvog mesta, a Mađari su u 100. minutu srušili Škote i imaju nadu za plasman u osminu finala sa treće pozicije.

Švajcarci su odigrali odlično, ogolili sve slabosti Nemaca i pokazali da su pobede Pancera nad slabim Škotima i Mađarima bile zavaravanje.

Srbija na EURO

U duelu slabih timova u Štutgartu, ipak nije bilo po meri Srbije. Malo je nedostajalo da ostane nerešeno, što bi usmerilo Orlove ka situciji da im možda i bod bude dovoljan protiv Danske za prolaz.

Utakmicu u Štutgartu obeležila je jeziva scena, Varga je ostao bez svesti i iznet je sa terena.

JEZIVO: VARGA BEZ SVESTI

Nadoknada je zbog toga bila deset minuta, pošto nijednima, ni drugima nije odgovarao remi „visio“ je gol u vazduhu.

Postigli su ga Mađari preko Čobota i u poslednji čas uhvatili voz za ostanak u trci za osminu finala.

Guliver/REUTERS/Angelika Warmuth

Škoti su eliminisani.

Komšijski derbi u Frankfurtu imao je dobar sadržaj. Poništen je gol Andrihu zbog prekršaja Musiale, a ubrzo posle tog detalja Švajcarci su poveli preko Endoja.

Pokazali su još jednom Švajcarci da imaju jako ozbiljnu reprezentaciju. Bili su na pragu velike pobede i prvog mesta u u grupi, ali je majstor za golove Filkrug sjajno reagovao glavom u 92. minutu i potpisao remi.

Guliver

Prethodno je Vargasu poništen gol za 2:0, evidentitran je ofsajd. To je donelo Nemcima šansu da nastave da ofanzivom traže izjednačenje i do njega su i došli.