LK: Jovančić isključen, Zagrepčani slavili u Astani

Zagreb Dinamo, Bruno Petkovic for 2:0. Photo: Goran Mehkek / CROPIX Zagreb Zagreb, 210923. Maksimir Stadium. Dinamo - Astana, match of the 1st round of the UEFA European Conference League. In the
Goran Mehkek via Guliver

Fudbaleri zagrebačkog Dinama pobedili su kao gosti ekipu Astane u meču petog kola UEFA Lige konferencije.

Povezano

Utakmica na Astana Areni u glavnom gradu Kazahstana završena je rezultatom 0:2.

Dinamo je pre ovog meča bio poslednji u grupi i pobeda je bila prioritet. Imao je samo tri boda i to baš protiv Astane u Zagrebu (5:1), dok je poražen od Balkanija (0:2) i dva puta od Viktorije Plzen (0:1, 0:1).

Prvak Hrvatske poveo je u 48. minutu golom Gabriela Vidovića, konačan rezultat postavio je Japanac Takuro Kaneko u 79. minutu.

Prethodno je Astana ostala sa igračem manje. U 73. minutu drugi žuti, odnosno crveni karton dobio bivši fudbaler čačanskog Borca, novosadske Vojvodine i Crvene zvezde Dušan Jovačić.

U prvom poluvremenu golman Dinama Danijel Zagorac odbranio je penal Dembu Darboeu.

Za Astanu su pored Jovančića igrali i Hrvati golman Čondrić i Tomasov (ušao u igru), Cnogorac Tomašević i Lončar (ušao) iz Bosne i Hercegovine.

Nakon ove pobede Dinamo je preskočio Astanu i sad je drugi na tabeli.