LK: Milenković golom pogurao Fiorentinu ka četvrtfinalu

Nikola Milenković
Image ID: 393762338 via Guliver

Fiorentina je nakon pobede nad Sivasom od 4:1 i revanšu u Turskoj prošla u četvrtfinale Lige Konferencije, gde joj se pridružio i poljski Leh.

Turci su pogotkom Vesiljurta u 35. minutu uspeli da izjednače u ukupnom skoru, ali je minut pre kraja poluvremena Kabral pogodio za Fiorentinu.

U 62. minutu, reprezentativac Srbije Nikola Milenković postiže gol za preokret gostiju, a nakon gola Gutasa u 78. minutu bilo je jasno da Italijani idu dalje.

Za ubedljivu pobedu Fiorentine pobrinuo se Gastrovili minut pre kraja, pa je bilo 5:1 u dvomeču za tim iz Firence.

Leh je u revanšu slavio protiv švedskog Đurgardena 3:0. Marčvinski, Kvekveskiri i Skoras bili su strelci za poljski tim koji je u ukpnom skoru pobedio 5:0. Domaći su od 44. minutu igrali sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Danijelson.