LK: Vest Hem i dalje maksimalan, haos u grupi H

Manuel Lancini, Vest Hem
Justin Setterfield/Getty Images

Fudbaleri Vest Hema u petom kolu grupe B Lige konferencije minimalnim rezultatom pobedili su Silkeborg i ostali jedina ekipa sa maksimalnim učinkom.

Povezane vesti

Jedini gol u Londonu postigao je Manuel Lancini u 24. minutu iz penala.

Čekićari su još ranije obezbedili prvo mesto i plasman u nokaut fazu, a u poslednjem kolu gostuju rumusnkoj ekipi FCSB, koja jema šanse da ide dalje.

Silkeborg ima šest bodova, jedan više od Anderlehta, koji dočekuju u meču odluke. Belgijanci su ranije dana remizirali u Briselu sa timom iz Bukurešta 2:2.

Harts je u grupi B pred svojim navijačima savladao RFS 2:1, ali već se znalo da iz ove grupe dalje idu Bašakšehir i Fiorentina.

Jurgorden je u utakmici u kojoj je viđeno pet golova u gostima bio bolji od Moldea 3:2.

Domaći su posle 21 minuta imali dva gola prednosti pogocima Brinhildsena i Kase, ali su Edvardsen u 44, Asoro u 67. i Radetinac u 77. minutu režirali veliki preokret koji je goste približio mestu u nokaut fazi.

Šamrok i Gent su podelili bodove – 1:1, a Belgijanci u poslednjem kolu, u meču odluke, dočekuju Molde od koga imaju dva boda manje. Jugrgorden je sigurno prvi sa 13 bodova.

U grupi G Sivas je u Turskom bio ubedljiv protiv Kluža 3:0, dok je Slavija u Prištini savladala Balkani 1:0.

Sivas je prvi sa 10 bodova, dok Kluž i Slavija imaju po 7. Balkani je poslednji sa 4 boda.

Slovan je u Bratislavi posle preokreta savladao Pjunik 2:1 i zahvaljujući iznenađujućem remiju Bazela sa Žalgirisom (2:2) na vrhu tabele grupe H sa 8 bodova izjednačio se sa Švajcarcima. Pjunik ima 6, a Žalgiris 5.

U poslednjem kolu Slovan gostuje u Litvaniji, a Bazel ide na noge Pjuniku.