Olimpija izvukla remi u Ljubljani, Mura slavila u gostima

Twitter NS Mura (Tio Cipot)
Twitter/NS Mura (Tio Cipot)

Slovenački predstavnici Olimpija i Mura ostvarili su različite rezultate u prvim mečevima prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

Povezane vesti

Olimpija je nakon svih problema poslednjih dana povodom smene Roberta Prosinečkog i dolaska novog trenera Španca Alberta Rijere, odigrala samo nerešeno 1:1 kao domaćin u Ljubljani protiv ekipe Diferdanž.

Gosti iz Luksemburga su poveli na stadionu Stožice autogolom Aljaža Krefla u devetom minutu, a remi pred revanš doneo je 33-godišnji defanzivac Goran Milović. Hrvatski veteran je mrežu Diferdanža zatresao nakon kornera u 62. minutu.

Revanš je za sedam dana u Luksemburgu.

Mura je na gostovanju u Moldaviji ostvarila vrednu pobedu od 2:1 protiv domaćeg tima Sfintul George. Na stadionu Zimbru u Kišinjevu vodeći gol postigao je 19-godišnji Tio Cipot u 65. minutu. Samo osam minuta kasnije autogolom Nikolae Kalancea slovenački tim je povećao prednost, ali je mladi Nigerijac Ibrahim u 89. minutu ublažio poraz Moldavaca i postavio konačan rezultat – 1:2.

Revanš je u sledeći četvrtak u Murskoj Soboti.