Princ Vilijam se poklonio Oliju Votkinsu, Vila bolja od Lila

Guliver

Briž na domaćem terenu bolji od PAOK-a, za koji je čitav meč odigrao srpski reprezentativac Andrija Živković.

Aston Vila je za korak bliže plasmanu u polufinale Lige konferencije, posle trijumfa nad Lilom u Birmingemu, ali je očigledno da će u Francuskoj u revanš meču biti vođena velika borba – 2:1.

Povezano

Odličan fudbal viđen je u prvom poluvremenu na „Vila parku“. Oba tima su bila ofanzivno orijentisana, bilo je dosta prilika na obe strane. Iskorišćena je samo jedna, ona iz 13. minuta, kad je posle lepog dodavanja Mekgina pogodio Oli Votkins.

A posle ove majstorije najboljem pojedincu u dresu Vile aplaudirao je lično i princ Vilijam, inače veliki navijač kluba koji beleži fantastične rezultate sa Unajem Emerijem na klupi.

U junaka izrastao je jedan šampion sveta sa Argentinom, golman Emilijano Martinez, koji je fantastično odbranio udarce Žegrove, Dojakitea i Dejvida, ovaj drugi posle grube greške Rodžersa u finišu prvog poluvremena.

Mogla je na drugoj strani i Vila da duplira prednost, najviše problema Lilu pravio je Votkins. U 49. minutu odličnu priliku imao je Bejli, posle povratnog pasa petom Votkinsa, ali je tada sjajno intervenisao i čuvar mreže Lila, Ševalije.

Ipak, golman gostiju bio je potpuno nemoćan u 56. minutu, Bejli je prelepo dodao do Mekgina, čiji je udarac sa 17 metara bio izuzetno precizan i snažan, Ševalije je samo pogledom ispratio tu loptu.

Lil se nije predavao, u 63. minutu posle odličnog centaršuta sa desne strane Gudmondson je zahvatio volej i pogodio mrežu Martineza, ali je taj pogodak posle duže provere poništen zbog ofsajd pozicije.

Ipak, u 84. minutu ništa nije bilo sporno, Dijakite je ostao usamljen na pet metara od gola posle ubacivanja iz kornera Gomesa, glavom je lako matirao Martineza.

Do prednosti pred revanš došao je i Briž, koji je na stadionu „Žan Brajdel“ bio bolji od PAOK-a – 1:0. Nije taj meč bio toliko kvalitetan kao onaj u Birmingemu, ali daleko od toga da gledaoci nisu imali šta da vide.

Jedini preostali predstavnik Belgije u evrokupovima poveo je već u šestom minutu preko Vetlesena, uz sjajnu asistenciju Jutgle. Prethodno, mogli su Solunjani do vođstva, ali je Samata šutirao zamalo pored gola domaćina.

Do kraja prvog poluvremena Briž je u dva navrata mogao da duplira prednost, najpre u 12. minutu De Kujper, koji je šutirao zamalo pored gola, potom je ponovo u dobroj situaciji bio vetlesen, ali je njegov udarac u 38. minutu u poslednji čas izblokiran.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena dobru priliku imao je Tajson, glavom je zahvatio loptu, ali je ona otišla zamalo iznad prečke.

Belgijanci su bili bolji rival na startu drugog poluvremena, imali su čak četiri situacije u kojima su mogli da dupliraju prednost. Najpre u 53. minutu Skoras nije bio precizan, dva minuta kasnije Jutgla, kojem je Kotarski sjajno odbranio udarac u 58. minutu.

Naposletku, Skoras je ponovo bio u prilici u 61. minutu i ponovo je bio neprecizan. Malo je nedostajalo da PAOK sve te promašaje kazni i to preko Živkovića, ali je Srbin u 72. minutu šutirao zamalo pored stative gola Briža.