Tadić pokrenuo povratak, Olimpijakos ipak slavio

Kostas Fortunis
AP Photo/Thanassis Stavrakis

Fudbaleri Olimpijakosa su posle velike borbe slavili u prvom meču četvrtfinala Lige konferencije rezultatom 3:2.

Fener je bolje započeo utakmicu, ali su Grci došli pritiskali zadnju liniju gostiju. Nametnuli su visoki presing na zadnju liniju Fenerbahčea i to im se isplatilo u sedmom minutu. Sojunču je loše dodao loptu iz zadnje linije, došla je do Fortunisa koji se nije libio da šutne sa 20 metara i uspeo je da pogodi sam ćošak gola Dominika Livakovića. Olimpijakos je poveo, a stadion je proključao.

Nije bio kraj mukama Fenerbahčea. U 31. minutu je Fortunis lako probio odbranu gostiju, ugledao slobodnog Jovetića koji se iskrao i sa leve strane uspeo da savlada Livakovića za prednost Olimpijakosa od 2:0. Fener je imao dobru priliku preko Kahvečija koji je iz slobodnog udarca šutirao u 45. minutu, ali je pogodio samo spolnji deo mreže. Samo tri minuta kasnije je i Zajc šutirao sa distance, ali je Colakis odlično odbranio.

Drugo poluvreme je počelo na sličan način. Malo je falilo da ponovo iz greške odbrane usledi gol Olimpijakosa, ali je ovog puta Livaković odbranio šut El Kabija. Fenerbahče nije naučio lekciju ni posle primljenog gola, niti posle opasnosti na početku drogog dela, pa je Olimpijakos ponovo ukrao loptu na 30 metara od gola hrvatskog golmana, a Čikinjo je posle nekoliko brzih dodavanja došao do lopte i matirao je Livakovića za velikih 3:0.

Nekoliko minuta kasnije je i Šimanski na predivnu asistenciju Džeka bio u odličnoj prilici, ali se još jednom isprečio fenomenalni čuvar mreže domaćih. U tim trenucima je turski klub bio dominantniji, a u 67. minutu je sudija pokazao na belu tačku za goste. Dušan Tadić je, kao i uvek, preuzeo odgovornost i sigurno pogodio za smanjenje rezultata.

Fener se tu nije zaustavio. Samo sedam minut kasnije je Šimanski dobro reagovao posle centaršuta i odložio loptu do Kahvečija koji pogađa za novi gol tima iz Istanbula. Potpuno se zbunio Olimpijakos, Fener je preuzeo inicijativu, ali je grčki klub odoleo i imaće minimalnu prednost pred revanš koji je na programu za sedam dana.

U drugom, daleko manje uzbudljivom meču, Plzen je uspeo da odbrani domaći teren i ostane nesavladan protiv bezidejne Fiorentine. Gosti jesu imali veći posed lopte, imali više udaraca ka golu, ali su svega dva išla u okvir. Za sedam dana će italijanski klub imati priliku da se plasira u polufinale, ali ni Česi nisu bez šansi.