Ferencvaroš pobedio Čuku u Leskovcu golom Pešića u 97.

Europa Conference League 30. nov 202320:11 > 22:57 5 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo - Aleksandar Pešić (Ferencvaroš) Ferencvaros' Aleksandar Pesic celebrates scoring their third goal Europa Conference League - Group F - Ferencvaros v Cukaricki
REUTERS/Bernadett Szabo - Aleksandar Pešić (Ferencvaroš)

Tragedija na kraju! Fudbaleri Čukaričkog doživeli su sličnu sudbinu kao TSC protiv Vest Hema par sati ranije. Poraženi su kao domaćini od ekipe Ferencvaroša golom u 90+7. minutu!

Povezano

Meč petog kola UEFA Lige konferencije u Leskovcu završen je rezultatom 1:2.

Gosti iz Mađarske do pobede su došli golom srpskog internacionalca Aleksandra Pešića u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena!

O tom golu će se sigurno još mnogo pričati, jer je utisak da mu je prethodio faul u korist Čukaričkog, međutim finski sudija Mohamed Al Emara nije ništa svirao.

Da sve bude još gore i ružnije, nakon protesta crvene kartone dobili su trener Igor Matić i fudbaler Vukašin Jovanović.

Ekipu sa Banovog brda bukvalno su sekunde delile od prvog istorijskog boda u grupnoj fazi jednog evropskog takmičenja.

U jednom trenutku bili su blizu čak i pobede i velikog iznenađernja pošto su vodili sve do 83. minuta kada je izjednačujući gol za ekipu Dejana Stankovića postigao norveški internacionalac Kristofer Zakariasen.

Čukarički je vodio od 10. minuta efektnim golom Luke Adžića posle akcije Ivanovića i asistencije Kovača.

U prvom meču ova dva tima u Budimpešti bilo je 3:1 za Ferencvaroš. I tada je ekipa Dejana Stankovića preokrenula i pobedila, a strelac poslednjeg gola takođe bio Pešić.

Na žalost, posle svega Čukarički ostaje bez bodova zakucan na dnu tabele.

U poslednjem kolu 14. decembra Brđani gostuju Genku u Belgiji.

Čukarički – Ferencvaroš 1:2

Strelci: Adžić u 10. minutu za Čukarički, Zaharijasen u 83. i Pešić u 90+7. minutu za Ferencvaroš.

Stadion: Dubočice u leskovcu. Sudija: Mohamed Al Emara (Finska)

ČUKARIČKI: Filipović – Stanković, Subotić, Kovačević, Tošić – Kovač (85. Jovanović), Sisoko – Ivanović, Miladinović (81. Sing), Adžić (71. Nikčević) – Cvetković (85. Adetundži). Trener: Igor Matić.

FERENCVAROŠ): Dibus – Makrečkis (46. Listeš), Sise, Abena (69. Bešić), Ramires (46. Ćivić) – Siger, Abu Fani – Markinjos, Zaharijasen, Traore (48. Katona) – Pešić. Trener: Dejan Stanković.