Remi Genta i Partizana uz evrogol Uroševića i prečku Natha

Europa Conference League 4. nov 202120:45 > 05. nov 2021 7:27 15 komentara
Slobodan Urosevic FOTO FK PARTIZAN MIROSLAV TODOROVIĆ GENT-FKP-200-01
Slobodan Urosevic FOTO FK PARTIZAN/ MIROSLAV TODOROVIĆ

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno 1:1 protiv Genta u Belgiji u derbi utakmici četvrtog kola Grupe B UEFA Lige konferencije.

Moglo je bolje i gore po crno-bele. Poveli su u 66. minutu fantastičnim pogotkom Slobodana Uroševića, koji je šutirao slabijom desnom nogom i na efektan način savladao golmana Genta.

Prethodno je Bibras Natho u prvom poluvremenu odlično izveo slobodan udarac, ali nije imao sreće, pogodio je samo prečku.

Dakle, mogao je Partizan i do pobede, ali treba istaći i da je mladi golman Aleksandar Popović u nekoliko navrata odlično reagovao i sačuvao gol crno-belih. Pogotovo u prvom poluvremenu.

Na žalost, nije ništa mogao u 80. minutu kad je slabije reagovala kompletna odbrana Beograđana za izjednačenje Genta – 1:1.

Na kraju to je možda i najrealniji rezultat meča. Gent je nakon ovog remija zadržao prvo mesto u grupi, ali i Partizan odlično stoji na tabeli. Realno je očekivati da će ova dva kluba u nastavku takmičenja to potvrditi i plasirati se u nokaut-fazu.

Treba reći da trener Aleksandar Stanojević zbog crvenog kartona dobijenog na prethodnom meču nije mogao da vodi ekipu. Umesto njega to je radio Igor Duljaj. Stanojević je utakmicu posmatrao sa tribina i slao instrukcije.

Nakon četiri odigrana kola Gent ima deset bodova, Partizan sedam, Anortozis i Flora po dva. U narednom kolu 25. novembra Partizan gostuje Flori u Talinu.

Partizan je meč počeo u sastavu: Popović, Miljković, Miletić, Vujačić, Urošević, Saničanin, Natko, Jojić, Pantić, Rikardo Gomeš, Menig.

Glavni sudija bio je Englez Kris Kavanag.

SofaScore

Kraj utakmice

94. min – Kraj utakmice

91. min – Jović menja Pantića

90. min – još tri minuta sudijske nadoknade

87. min – Izašli su Menig i Urošević, ušli Lutovac i Obradović

83. min – ponovo je zapretio Tisudali, ali je Popović bio na pravom mestu

80. min – GOL! Gent je izjednačio, loše je reagovala kompletna odbrana Partizana, strelac je bio Tisudali!

76. min – Bibras Natho ne može da nastavi utakmicu, menja ga Milan Smiljanić i preuzima kapitensku traku

Miloš Jojić
FOTO FK PARTIZAN/ MIROSLAV TODOROVIĆ

73. min – Belgijanci kreću u ofanzivu, ali je njihov napad blokiran

71. min – trener Genta pravi trostruku izmenu

68. min – prve čarke, Kastro je u jednom duelu nesportski odgurnuo Uroševića, koji je planuo, ali je trener Partizana na ovom meču Igor Duljaj brzo reagovao i smirio strasti

66. min – GOOOLLLL!!! Fantastičan pogodak Slobodana Uroševića i to slabijom desnom nogom! Pogodio je sam rogalj gola Genta!

64. min – ponovo je Rikardo bio u sjajnoj akciji, ali Menig nije dobro završio akciju crno-belih

57. min – na suprotnoj strani velika šansa za Gent! Kastro-Montes je šutirao, ali je Popović ponovo bio na mestu

FK PARTIZAN GENT RIKARDO GOMEŠ

56. min – velika šansa za Partizan! Rikardo Gomeš je odlično prošao, uposlio Jojića, ali kapiten crno-belih iz dva pokušaja nije uspeo da pronađe put do mreže Genta

55. min – slobodan udarac je izveo Natho, ali defanzivci Genta otklanjaju opasnost

50. min – šutirao je Bezus, bezopasno, lopta je otišla visoko iznad gola

46. min – počelo je drugo poluvreme

FK PARTIZAN GENT-FKP-127-01 Danilo Pantić

Kraj prvog poluvremena

45. min – kraj prvog poluvremena bez golova

39. min – akcija domaćina nakon kornera, centaršut na Depoatra, koji šalje loptu iznad gola

36. min – Ođiđi-Ofoe je ozbiljno zapretio, ali Ovusu srećom nije dobro završio akciju svog kapitena

33. min – posle dužeg vremena zapretili su Belgijanci, Popović je ponovo dobro intervenisao

29. min – odlično je Bibras Natho izveo slobodan udarac, ali je pogodio samo stativu

28. min – Rikardo Gomeš je oboren, slobodan udarac za Partitan

Aleksandar Miljković FK PARTIZAN MIROSLAV TODOROVIC GENT-FKP-101-0

26. min – Ođiđi -Ofoe je pao u 16 metara posle duela sa Saničaninom, sudija je samo odmahnuo rukom

21. min – nova prlika za Partizan, zapretio je Pantić

18. min – novi poništen gol Belgijanaca zbog faula Depoatra nad Miletićem

16. min – Partizan prvi put zapretio, šutirao je Kvinsi Menig

15. min – Poništen gol Genta zbog ofsajda strelca Kastra-Montesa

FK PARTIZAN GENT Aleksandar Popović
FOTO FK PARTIZAN/ MIROSLAV TODOROVIC

12. min – novi korner za Begijance, nastavljaju fudbaleri Genta sa pritiskom, Popović ponovo na visini zadatka

6. min – novi napad Belgijanca, Vujačić otklanja opasnost.

4. min – prva opasnost po gol Partizana. Šutirao je Kums, Popović je odlično intervenisao i izbacio loptu u korner.

1. min – utakmica je počela.