Viola već u polufinalu, Anderlehtu lepa prednost

Fiorentina
REUTERS/Kacper Pempel

Odigrani su preostali prvi mečevi četvrtfinala Lige Konferencije. Prednost posle prvih utakmica ostvarili su Fiorentina pobedom u Poznanju nad Lehom 4:1 i Anderleht pobedom kod kuće protiv AZ Alkmara 2:0, dok su Bazel i Nica odigrali nerešeno 2:2.

Viola nastavlja sa sjajnim partijama u najmlađem UEFA takmičenju. Nova ubedljiva pobeda i polufinale je praktično tu.

Pobeđen je Leh u Poznanju 4:1, a novina u odnosu na ranije mečeve u ovom takmičenju je da nije bilo nikakvog doprinosa u vidu gola od strane Luke Jovića. Doduše, srpski golgeter igrao je samo poslednjih 10 minuta u skladu sa minutažom koju dobija u poslednje vreme.

Fiorentina je povela već u četvrtom minutu preko Kabrala. Izjednačio je Velde u 20. Ipak, do poluvremena Fiorentina je stigla do prednosti a strelac je bio Gonzales u 41. minutu.

U nastavku italijanski tim je samo povećavao prednost. U 58. minutu sve bolji Đakomo Bonaventura ponovo se upisao u strelce, ovog puta za 3:1. A konačan rezultat postavio je Ikone u 63. minutu i najavio da će revanš u Firenci biti puka formalnost.

Anderleht je i dalje u senci Klub Briža, ali je na pragu ozbiljnog evropskog iskoraka. Slavio je u prvom meču četvrtfinala proiv AZ Alkmara u Briselu 2:0 golovima Murinja u 22. i Ašimerua u 70. minutu i tako napravio dobru podlogu za prolaz u prvo evropsko polufinale još od 1990. kada su došli do finala Kupa pobednika kupova.

Jedini susret bez pobednika odigran je na Sent Jakobsu u Bazelu. Bazel i Nica remizirali su 2:2. Poveo je Bazel u 26. minutu pošto je Amduni realizovao penal. Nica je za samo sedam minuta do poluvremena došla do preokreta. Oba gola postigao je Terem Mofi u 38. i 45. minutu. Ipak, Amduni je drugim golom u 71. minutu sprečio poraz Bazela.

Revanši su na programu narednog četvrtka.