Votkins i Vila protutnjali pokraj Ajaksa – 4:0!

Aston Vila
Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Aston Vile su opravdali ulogu favorita i na domaćem terenu ubedljivo savladali Ajaks rezultatom 4:0, te se plasirali u četvrtfinale Lige Konferencije.

Prvu dobru priliku je imala Aston Vila u 20. minutu preko Bejlija koji se provukao u šesnaestercu i šutirao malo pored leve stative. Domaći su imali veći posed lopte, ali nije bilo konkretnosti u igri. U 25. minutu je Oli Votkins pokazao zašto je najbolji igrač Vile. Daglas Luiz je centrirao posle kornera, a reprezentativac Engleske je odličnim trzajem glavom poslao loptu u malu mrežu gola Ajaksa i doveo engleski tim u vođstvo.

Najbolji strelac domaćih je ipak morao da napusti teren u 33. minutu zbog povrede kolena, pa je to predstavljalo veliki hendikep za tim Unaija Emerija. Nije bilo preterano uzbuđenja do kraja poluvremena, Ajaks je bio nemoćan, a Aston Vila je čuvala minimalnu prednost.

U drugom poluvremenu slična priča. Vila je igrala koliko je bilo potrebno da sačuva rezultat, a u 60. minutu je Bejli solo prodorom stavio tačku na ovaj dvomeč. Fantastično je probio odbranu gostiju i mirno smestio loptu u mrežu poed Ramaja. Dva gola prednosti nisu bila nedostižna za 30 minuta koliko je preostalo, ali je Ajaks bio izuzetno slab napadački.

Domaćin nije želeo da se zaustavi. Duran, igrač koji je zamenio povređenog Votkinsa je postigao i treći gol za Aston Vilu. Ni tu nije bio kraj pošto je Dijabi postigao i četvrti gol za svoj tim. Ajaks nije postojao na ovoj utakmici.

Briž je uspeo da nadoknadi zaostatak iz prvog meča protiv Moldea i ubedljivo na svom stadionu slavi 3:0 zahvaljujući golovima Skova Olsena. Lilu je bio dovoljan nerešni rezultat protiv Šturma kako bi se plasirali u četvrfinale (1:1).

Preostale rezultate večeri pročitajte OVDE.