Živković heroj crno-belih, Pešić razočarao Čukarički i Genk

Image ID: 1022673840 via Guliver

Odigrano je još pet utakmica petog kola grupne faze UEFA Lige Konferencije.

PAOK je u Frankfurtu savladao Ajntraht rezultatom 2:1 (0:0) i obezbedio direktan plasman u osminu finala, pošto je i matematički „overio“ lidersko mesto grupe G.

Nemački tim je imao inicijativu u prvom delu, ali je nije krunisao pogotkom. PAOK je do prednosti stigao preko Tomaša Kedžiore u 55. minutu, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio napadač domaćih Omar Marmuš na asistenciju Farea Šaibija.

Pobedonosni pogodak gostima doneo je srpski reprezentativac Andrija Živković u 73. minutu – svojim devetim pogotkom u sezoni.

Imao je Ajntraht inicijativu do samog kraja – stopostotnu priliku je u 85. minutu propustio Marmuš – koji je šutirao snažno i preko gola iz neposredne blizine.

Sve je kulminiralo crvenim kartonom u četvrtom minutu nadoknade za hrvatskog štopera Kristijana Jakića (prvi žuti dobio je u drugom minutu nadoknade, a drugi 120 sekundi kasnije, pa je Ajntraht susret završio sa igračem manje. Jakić se po isključenju sukobio i sa arbitrima – unevši se u lice glavnom sudiji, pre nego što je besan napustio teren.

Fudbaleri Fiorentine savladali su Genk rezultatom 2:1 (1:1). Mreže su mirovale sve do finiša prvog poluvremena, kada je prvo Kajembe doveo belgijski klub u vođstvo, ali je poravnanje doneo Lukas Martinez u četvrtom minutu nadoknade. Konačan rezultat postavio je Nikolas Gonzalez sa bele tačke u 82. minutu.

Srpski reprezentativac Nikola Milenković ušao je u igru na poluvremenu. Fiorentina je prva na tabeli grupe F sa 11 bodova, dok je Genk treći sa šest i može da se nađe u plej-ofu jedino ako trijumfuje nad Čukaričkim u poslednjem kolu, koji je posle preokreta poražen od Ferencvaroša, popravi gol razliku i „dočeka“ prigodan poraz ekipe Dejana Stankovića od Fiorentine.