Europa League 30. nov 202320:39 0 komentara
Mihael Gregorič
Matthias Hangst/Getty Images

Odigrano je još šest utakmica petog kola grupne faze Lige Evrope.

Fudbaleri Frajburga su „razbili“ Olimpijakos na Europa-Park stadionu rezultatom 5:0 (4:0) u meču u okviru grupe A. Bundesligaš je do prednosti došao već u trećem minutu golom Mihaela Gregoriča, da bi isti igrač postigao kompletirao het-trik pogocima u osmom i 36. minutu.

Austrijanac je potom doprineo i asistencijom, kad aje u 42. minutu namestio gol Kevina Sildilije. Konačan rezultat postavio je Ritsu Doan u 77. minutu. Frajburg je tako potvrdio plasman u nokaut fazu – baš kao i Vest Hem, a u poslednjem kolu će pasti odluka o tome da li će direktno u osminu finala, ili će morati u plej-of.

Atalanta i Sporting su remizirali rezultatom 1:1. Prvi pogodak na meču viđen je u osmom minutu, kada je strelac bio Đanluka Skamaka, Ipak, gol je nakon intervencije VAR poništen zbog ofsajda. Samo 15 minuta kasnije je isti igrač ponovo zatresao mrežu, ovaj put regularno. Dobio je loptu napadač na protivničkoj polovini i šutirao u bliži ugao sa dvadesetak metara od gola, što nije mogao da zaustavi Antonio Adan.

Sporting je izjednačio kada se u strelce u 56. minutu upisao Markus Edvards posle duplog pasa sa Viktorom Đekerešom. Samo 11 minuta kasnije je gostujući tim imao novu veliku priliku, ali šut Pedra Gonsalveša nije ušao u gol nakon što je pogodio i jednu i drugu stativu.

Italijanski klub je na taj način obezbedio direktno učešće u osmini finala, pošto ima tri boda više od drugoplasiranog Sportinga, ali ga je i pobedila u prvom međusobnom susretu. Ekipa iz Lisabona će takmičenje nastaviti u doigravanju.