LE: Jović postigao gol, asistirao i skrivio penal u Renu

AC Milan's Luka Jovic celebrates scoring their first goal Europa League - Play-Off - Second Leg - Stade Rennes v AC Milan
REUTERS/Stephanie Lecocq - Luka Jović (AC Milan)

Od tri francuska kluba nokaut rundu plej-ofa Lige Evrope nije prošao ni jedan, za sada jer su dva meča otišla u produžetke. Ipak, za nas je priča dana u Ligi Evrope partija Luke Jovića u dresu Milana.

Liga Evrope

Rosoneri su gostovali na Roazhon Parku u Renu i izgubili sa 3:2, ali su prošli u narednu rundu zahvaljujući ogromnoj prednosti od 3:0 stečenoj u prvom meču na San Siru.

Bez obzira na ubedljiv poraz u Milanu, Francuzi se nisu unapred predali protiv slavnog rivala i od prvog minuta su krenuli u ofanzivu. Poveli su u 11. minutu preciznim udarcem Benžemana Buriža, ali je publiku samo desetak minuta kasnije utišao Luka Jović.

Kapiten Milana Teo Ernandes probio je po levom krilu, srpski napadač mu je signalizirao rukom, a Francuz uputio idealan centaršut koji je Jović udarcem glavom prosledio loptu u mrežu – 1:1.

Benjamin Burižo (Ren) postiže gol sa penala Benjamin Bourigeaud scores their third goal from the penalty spot to complete his hat-trick Europa League - Play-Off - Second Leg - Stade Rennes v AC Milan
REUTERS/Stephanie Lecocq – Benjamin Burižo (Ren) postiže gol sa penala

U drugom poluvremenu domaći tim dobio je čak dva jedanaesterca, prvi je skrivio Simon Kjaer, drugi Luka Jović (pogodila ga lopta u ruku), a oba penala je realizovao Benžeman Burižo i postigao het-trik.

Između njegovih golova Luka Jović je učestvovao u akciji kod drugog pogotka Milana. Zapravo dodao je loptu Rafelu Leau, koji je pretrčao gotovo pola terena i ubacilo loptu u mrežu Rena.

Rosoneri su na kraju zasluženo prošli dalje, ali čestitke zaslužuju i fudbaleri francuskog tima.

SofaScore Luka Jović
SofaScore

Ništa manje uzbuđenja nije bilo ni u ostale tri utakmice igrane u istom terminu. U narednu rundu plasirali su se jedino fudbaleri Benfike, dok su mečevi između Frajburga i Lansa, odnosno Karabaga i Brage otišli u produžetke.

Lisabonski Orlovi su u Francuskoj izdržali nalate Tuluza i odbranili 2:1 sa La Luža, dok je u Frajburgu domaći tim golovima Mađara Rolanda Šalaija (drugi u 90+3) uspeo da izjednači na 2:2 posle vođstva Lansa od 2:0.

U Kazahstanu je Braga nadoknadila minus iz prvog meča u Portugalu i pobedom od 2:0 nad Karabagom uvela ovaj duel u produžetke.

Tuluz - Benfika Benfica's Fredrik Aursnes in action with Toulouse's Yann Gboho Europa League - Play-Off - Second Leg - Toulouse v Benfica
REUTERS/Stephane Mahe – Tuluz – Benfika

Rezultati i strelci revanš mečeva nokaut runde plej-ofa Lige Evrope igranih od 18.45:

Frajburg – Lans 2:2 – produžeci (Šalai 68, 90+3 – Pereira da Kosta 28, Vahi 45+2) – prvi meč 0:0. Dalje ide -.

Karabag – Braga 0:2 – produžeci (Fernandes 70, Djalo 83) – prvi meč 4:2. Dalje ide -.

Ren – Milan 3:2 (Burižo 11, 54 penal, 68 penal – Jović 22, Leao 58) – prvi meč 0:3. Dalje ide Milan.

Tuluz – Benfika 0:0. Prvi meč: 1:2. Dalje ide Benfika.

Od 21 čas igraju: Roma – Fejenord, Olimpik Marsej – Šahtjor, Sparta Prag – Galatasaraj, Sporting Lisabon – Jang Bojs.

Noa Atubolu golman Frajburga Freiburg's Noah Atubolu in action with RC Lens' Facundo Medina Europa League - Play-Off - Second Leg - SC Freiburg v RC Lens