„Neverluzen“ nadmoćan i u Rimu: Nadomak finala Lige Evrope!

Europa League 2. maj 202422:57 0 komentara
Florijan Virc
Image ID: 1044600347 via Guliver

Nastavlja se sezona iz snova za Ćabija Alonsa i Bajer Leverkuzen. Tim koji je u nemačkoj Bundesligi prekinuo dominaciju Bajern Minhena, sada krupnik koracima grabi ka trofeju i u Evropi. Leverkuzen je u prvoj utakmici polufinala Lige Evrope pobedio Romu kao gost na "Olimpiku" rezultatom 2:0 (1:0) i ima ogromnu prednost pred revanš na svom terenu. U drugom polufinalu videli smo remi na "Velodromu". Rezultat je na utakmici Olimpik Marsej - Atalanta bio 1:1 (1:1), što znači da će odluka pasti u Bergamu.

Ovim duelom nastavljena je nestvarna serija Leverkuzena od 47 utakmica u kojima nisu izgubili, kada se saberu sva takmičenja u kojima „Aspirini“ nastupaju. Posle pobede u „Večnom gradu“ Leverkuzen se nalazi nadomak prvog plasmana u finale nekog evropskog takmičenja posle duge 22 godine.

Fudbal:

Pripretio je prvi tim Danijelea De Rosija, ali Romelu Lukaku nije bio precizan posle udarca glavom. Ipak, u vođstvo dolaze gosti iz Nemačke. U 21. minutu posle katastrofalne greške odbrane „Vulice“, Grimaldo upošljava Florijana Virca koji uspeva da savlada belgijskog golmana Mileta Svilara za vođstvo 1:0!

U 73. minutu Bajer dolazi do zaista velikog vođstva pred revanš. Hrvatski defanzivac Josip Stanišić uposlio je Roberta Andrika koji prelepim udarcem van linije šesnaesterca donosi svom timu 2:0.

U svakom slučaju, ako iskoriste veliku šansu u revanšu pred svojim navijačima, fudbaleri Bajera biće veliki favoriti u finalu koje je zakazano za 22. maj i „Aviva stadion“ u Dablinu.

A ko će u to finale proći iz drugog polufinalnog para, odgovor će nam dati revanš u severnoj Italiji.

Posle više od 90 minuta fudbala na Azurnoj obali, pobednika nije bilo – Marsej je odigrao 1:1 sa Atalantom.

Osokoljen činjenicom da je u prethodnoj rundi eliminisao Liverpul, tim Atalante odlično je startovao na „Velodromu“. Poveli su gosti u 11. minutu kada je Đanluka Skamaka iskoristio dodavanje Kopmajnersa.

Ipak, samo devet minuta kasnije Šansel Mbemba koristi dodavanje kapitena Kondogbije za, ispostaviće se, konačnih 1:1.

Revanš-mečevi polufinala Lige Evrope na programu su idućeg četvrtka, devetog maja.